Афганістан переживає гуманітарну катастрофу – Рада біженців Норвегії

Поділитися
Афганістан переживає гуманітарну катастрофу – Рада біженців Норвегії © Twitter / @jagodagrondecka
Економіка країни на межі економічного краху.

Рада біженців Норвегії (NRC) заявила, що Афганістан переживає гуманітарну катастрофу, а економіка країни перебуває на межі краху після приходу до влади радикального  угрупування «Талібан», інформує «Радіо Свобода».

Генеральний секретар Ради біженців Ян Егеланд під час візиту до Кабула у понеділок, 27 вересня, зазначив: «Економіка Афганістану виходить з-під контролю. Офіційна банківська система може зруйнуватися будь-якого дня через брак готівки. Я розмовляв із сім’ями, які кажуть мені, що виживають за допомогою чаю та невеликих шматочків старого хліба».

Після захоплення влади талібами,  багато урядів заморозили активи та допомогу Афганістану,  до того часу поки не приймуть рішення,  яку позицію мати щодо нової влади.

Зазначається, що афганці мають потребу в притулку, одязі та їжі для того, що пережити зиму.

«Ми змагаємось з годинником, щоб врятувати життя до настання суворої зими та зниження температури до мінус 20 градусів за Цельсієм. Найближчими тижнями сотні тисяч переміщених осіб терміново потребують притулку, теплого одягу та їжі», – підкреслив Егеланд.

За даними NRC, понад 664 тисячі осіб у Афганістані стали біженцями, а загальна кількість внутрішньо переміщених осіб сягнула 3,5 мільйона.

В Раді біженців також наголосили, що згідно з останніми телефонними опитуваннями, кожен третій громадянин країни «гостро відчуває голод», і понад 93 відсотки афганських домогосподарств не мали достатньої кількості їжі за останній тиждень.

Раніше директор продовольчої програми ООН Девід Бізлі зазначив, що через кризу, викликану приходом до влади руху «Талібан», 14 мільйонам жителям Афганістану загрожує голод через посухи, конфліктів, погіршення економіки та пандемії COVID-19.

Тисячі людей в цьому році втекли з Афганістану, щоб врятуватися від талібів. За підрахунками Організації Об'єднаних Націй, до кінця року відтік біженців в регіоні може досягти півмільйона.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні — в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі