Афганістан і Пакистан мають намір відновити переговори з "Талібаном"

Поділитися
Афганістан і Пакистан мають намір відновити переговори з Реакція "Талібану" на даний момент невідома
Переговори Кабула й Ісламабаду з талібами були перервані влітку 2015 року.

У неділю, 27 грудня, Афганістан і Пакистан на консультаціях з представниками США і Китаю погодилися на підготовку зустрічі з представниками терористичної організації "Талібан".

У прес-службі президента Афганістану повідомили, що в першому раунді переговорів мова буде йти про проект всеосяжного мирного плану. Реакція "Талібану" на даний момент невідома.

Переговори з "Талібаном" після першої зустрічі в липні 2015 року не були продовжені. Причиною цього було названо те, що, після заяви про смерті багаторічного лідера Талібів Мулли Омара, в організації почалася боротьба за владу. Також на паузу в переговорах вплинуло і охолодження відносин між Афганістаном і Пакистаном.

Кабул довгий час звинувачує Пакистан у тому, що той використовує "Талібан" в якості засобу боротьби за владу в Афганістані. Також Кабул звинувачує Ісламабад допомоги талібам при захопленні міста Кундуз в кінці вересня 2015 року.

Читайте також: В МЗС Росії заявили про спільні інтереси з терористами "Талібану"

"Талібан" - ісламістський рух, що зародився під час війни з СРСР в 1980-х і оформився в пуштунскій частині Афганістану на початку 1990-х років. До 1997 року рух взяв під контроль всю територію країни, за винятком районів Панджшера, контрольованих таджиками Північного альянсу, які підтримували офіційний уряд у вигнанні.

Таліби де-факто правили Афганістаном до 2001 року, поки США не почали проти них операцію після атаки "Аль-Каїди" на Всесвітній торговий центр у Нью-Йорку 11 вересня 2001 року. Рада Безпеки ООН у 2003 році визнала рух "Талібан" терористичною організацією, як і "Аль-Каїду".

До кінця 2016 року НАТО збереже свою військову присутність в Афганістані. Такий захід застосовано не тільки заради безпеки Афганістану, але й тому, що країни альянсу не хочуть, щоб ця країна знову стала "заповідником" терористів.

15 жовтня президент США Барак Обама офіційно оголосив, що армія США не піде з Афганістану. Він визнав, що армія Афганістану на сьогодні не така сильна, як було б треба, а ситуація досі залишається крихкою. Тому план повного виведення американських військ доведеться відкласти.

За час війни в Афганістані, яка почалася в 2001 році проти руху Талібан, загинули близько 3,5 тисяч іноземних солдатів, зокрема, 2210 американців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі