НАТО збереже свою військову присутність в Афганістані щонайменше до кінця 2016 року.
"Сьогодні члени НАТО і партнери, які беруть участь у місії "Рішуча підтримка", домовилися зберегти присутність контингенту цієї місії, в тому числі в регіонах Афганістану протягом 2016 року", - йдеться в заяві міністрів закордонних справ країн НАТО і партнерів, а також глави МЗС Афганістану Салахуддина Раббані, які провели нараду в Брюсселі.
Як пояснив на прес-конференції генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, таким чином чисельний рівень навчально-тренувальної місії зберігається приблизно незмінним. По мірі необхідності у конфігурацію місії можуть вноситися зміни.
Він повідомив, що міністри домовилися почати підготовку рішення про фінансування сил безпеки Афганістану на період до 2020 року, яке повинно бути прийнято на саміті НАТО у Варшаві в липні. На торішньому саміті в Уельсі було затверджено міжнародне фінансування до 2017 року. Обсяг його збережеться приблизно 4 млрд доларів на рік.
Як уточнив глава МЗС Афганістану Раббані, його уряд буде вносити ще близько 500 млн доларів на рік.
Міністри також домовилися про підготовку разом з афганською владою нової міжнародної військово-цивільної місії, яка прийде на зміну навчально-тренувальній.
Генсек НАТО підкреслив, що НАТО буде фінансувати збройні сили Афганістану. Це не тільки заради безпеки Афганістану, але й тому, що країни альянсу не хочуть, щоб ця країна знову стала "заповідником" терористів.
"Це в наших власних інтересах, в інтересах боротьби проти тероризму і екстремізму, проти нових криз", - підкреслив Столтенберг.
15 жовтня президент США Барак Обама офіційно оголосив, що армія США не піде з Афганістану. Він визнав, що армія Афганістану на сьогодні не така сильна, як було би треба, а ситуація досі лишається крихкою. Тому план з повного виведення американських військ доведеться відкласти.
За час війни в Афганістані, яка почалася в 2001 році проти руху Талібан, загинуло близько 3,5 тис. іноземних солдатів, зокрема, 2210 американців.