Адміністрація президента США Джо Байдена отримала попередження від американських дипломатів в арабських країнах про те, що її рішуча підтримка військової кампанії Ізраїлю в Секторі Гази може призвести до втрати підтримки з боку арабської громадськості "на ціле покоління". Про це йдеться в дипломатичній телеграмі, з якою ознайомилися журналісти CNN.
У телеграмі підкреслюється глибоке занепокоєння американських офіційних осіб зростанням невдоволення щодо Сполучених Штатів, яке спалахнуло невдовзі після того, як Ізраїль розпочав операцію проти ХАМАС після масштабного нападу бойовиків.
"Ми сильно програємо на полі бою в інформаційному просторі", - йдеться в телеграмі посольства США в Омані.
Рішуча підтримка США дій Ізраїлю розглядається “як матеріальна і моральна провина в тому, що вони вважають можливими воєнними злочинами", йдеться у телеграмі.
Телеграма з посольства написана другою за рангом посадовою особою США в Маскаті і надіслана, серед інших, до Ради національної безпеки Білого дому, ЦРУ і ФБР. Хоча це лише одна телеграма від регіонального посольства, вона дає уявлення про тривогу з приводу зростання антиамериканської хвилі, що охоплює Близький Схід.
Інша телеграма від американського посольства в Каїрі передала до Вашингтона коментар в державній єгипетській газеті про те, що "жорстокість і зневага президента Байдена до палестинців перевершила всіх попередніх президентів США".
Байден перебуває під тиском всередині країни і за кордоном через підтримку Ізраїлю з боку США на тлі руйнувань у Секторі Гази і гуманітарної кризи в регіоні. У той час як адміністрація опирається закликам до припинення вогню, офіційні особи працюють над збільшенням допомоги, що надходить до анклаву, і наполягають на гуманітарних паузах у бойових діях, зокрема, для можливості виїзду цивільного населення.
Останніми днями союзники США в арабському світі чітко висловили обурення через гуманітарну кризу в Секторі Гази.
Минулих вихідних держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав саміт, скликаний міністром закордонних справ Йорданії, на якому були присутні високопоставлені дипломати з Єгипту, Катару, Об'єднаних Арабських Еміратів і Саудівської Аравії. Арабські лідери закликали до припинення вогню, в той час як Блінкен повторив позицію США, стверджуючи, що повне припинення вогню дасть ХАМАС час перегрупуватися і здійснити новий напад на Ізраїль. У четвер, 9 листопада, Білий дім повідомив, що Ізраїль погодився на щоденні чотиригодинні паузи у бойових діях у північній частині Сектору Гази.
Президент Байден і його адміністрація беззастережно на боці Ізраїлю. Однак серед його потенційних виборців чимало тих, хто не підтримує такої політики Білого дому й виходить на пропалестинські демонстрації протесту, які іноді навіть загрожують перетворитися на побоїща. Про те, чому «Жертвою війни Ізраїлю з ХАМАСом може стати Джо Байден», читайте в статті Анни Бродські-Кроткіної.