Адміністрації президента США Джо Байдена рекомендували підтримати Україну в протидії запуску «Північного потоку-2» і припиненні війни в Донбасі, йдеться аналітичній записці центру Atlantic Council.
«Зеленський відрізняється від свого попередника. Він з російськомовного сходу України, він не був активним учасником Революції Гідності. У нього було мало контактів із Заходом, і він потрапив у бурю в першого імпічменту Трампа, коли Україна була в центрі уваги», - наголошується у документі.
Також Білому дому рекомендують виступати «за повну лібералізацію енергетичного ринку України та США». А також допомогти встановити кінцевих бенефіціарів найбільших українських ЗМІ.
Адміністрації Байдена радять співпрацювати з Києвом, щоб українська влада провела реформу Генпрокуратури, відновила повноваження Національного антикорупційного бюро України.
У сфері зовнішньої політики адміністрації президента США пропонують негайно призначити посла США в Україні, збільшити американську допомогу Україні щонайменше до 500 млн доларів на рік, посилити санкції щодо Москви, а також «взяти активнудипломатичну участь у припиненні бойових дій у Донбасі, оскільки Мінський процес завмер».
Також аналітики впевнені, що адміністрація Байдена має бути непохитною у питанні закінчення будівництва газогону «Північний потік-2», підтримувати міжнародний тиск через російську окупацію Криму і підтримати «Кримську платформу» (ініційований Україною міжнародний переговорний майданчик для обговорення деокупації півострова - ред.).
Авторами документа виступають: колишні посли США в Україні Вільям Тейлор і Джон Гербст, колишній співробітник Білого дому в адміністрації Обами Деніел Фрід, а також експерти Atlantic Council Мелінда Герінг, Александр Вершбоу і Андерс Аслунд.
Нагадаємо, раніше в конгресі США вимагали ввести нові санкції проти газопроводу «Північний потік-2»
Докладніше про основні напрямки зовнішньої політики адміністрації Байдена щодо України читайте в статті колишнього заступника міністра закордонних справ і посла України в США Олега Шамшура «Байден у Foggy Bottom».