Спроби адміністрації президента США Джозефа Байдена налагодити контакт із керівництвом КНДР дипломатичними каналами на разі не дали бажаного результату.
«Спроби зв'язатися з урядом Північної Кореї за допомогою декількох каналів, зокрема в Нью-Йорку, не припиняються із середини лютого. Станом на сьогодні ми не отримали відповіді з Пхеньяна», - розповів Reuters один з високопосадовців у Білому домі.
Встановити контакт намагалися і через місію Організації Об'єднаних Націй у Пхеньяні. Так само без особливих успіхів.
За словами представника адміністрації Байдена, активного діалогу між США і Північною Кореєю немає вже понад рік, попри численні спроби Вашингтона налагодити контакт.
У Білому домі відмовляються робити припущення, як мовчання Пхеньяна вплине на ревізію політики Сполучених Штатів щодо КНДР. Переглянути її у Вашингтоні планують протягом місяця.
Державний секретар США Ентоні Блінкен не виключав введення нових санкцій проти Північної Кореї у відповідь на активізацію Пхеньяном програми розробки ядерної зброї.
Президент Джо Байден успадкував від свого попередника затяжну, але досі невирішену північнокорейську проблему.
Шоу-дипломатія, яку Дональд Трамп вибрав у відносинах із лідером КНДР, не наблизила дві країни до денуклеаризації Корейського півострова, проте послугувала Кім Чен Ину хорошим трампліном для виходу на міжнародну арену. І, хоча саміт у Ханої став для нього глибоким розчаруванням, а підігрування Трампу в демонстрації «добрих міжособистісних стосунків» так і не обернулося бодай частковим зняттям санкцій в обмін на окремі поступки в реалізації ядерної програми, свої висновки північнокорейський лідер зробив.
Детальніше про те, чи зможе Джо Байден вирішити проблему Північної Кореї, читайте в статті Наталії Бутирської «Гра за правилами» у ZN.UA.