Адміністрація Трампа залишає небезпечні «пастки» для Байдена — The Washington Post

Поділитися
Нещодавні рішення держсекретаря США Майка Помпео можуть стати джерелом потенційних проблем для адміністрації Байдена.

Державний секретар США Майк Помпео на фоні прибуття адміністрації нового президента США Джо Байдена провів «суперечливу інформаційну кампанію», засипавши свій офіційний акаунт у Twitter політичними гаслами та вихвалянням власними досягненнями. Нещодавно Помпео розпочав прийняття рішень, що усувають обмеження на дипломатичні контакти з островом Тайвань, а також стосується включення Куби до списку держав, які спонсорують тероризм, пише The Washington Post.  

Усе це може стати потенційною проблемою для адміністрації Байдена. До того ж, за кілька днів до інавгурації Байдена, США планують оголосити повстанський рух в Ємені терористичною організацією. На думку представників органів міжнародної допомоги, це може стати загрозою голоду для країни, яка постраждала від війни. Повстанці-хусити контролюють північну частину країни, включаючи столицю Сану та порт Ходейда. Втручання Саудівської Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратів, що розпочалося у 2015 році, не змогло їх витіснити, підштовхнувши хуситів до союзу з Іраном. Тим часом вторгнення допомогло створити, на думку ООН, найгіршу гуманітарну кризу в світі. Значна частина населення Ємену фактично залежить від гуманітарної допомоги.

Визнання США повстанського руху хуситів терористичною загрозою може значно ускладнити доставку гуманітарної допомоги внаслідок загрози санкцій організаціям, які ведуть бізнес з групою.

Помпео обґрунтував намагання визнати хуситів терористичною організацією посиланням на ракетні атаки на цивільні об’єкти Саудівської Аравії, такі як аеропорти та нафтові споруди. Але саудівці спровокували ці напади бомбардуванням шкіл, мечетей та ринків у районах, які контролюють хусити.

Можливо, єдиний спосіб припинити війну та загострення гуманітарної кризи в Ємені - це мирне врегулювання, якому перешкоджатиме визнання хуситів терористами. Показово, що рішення Помпео набере чинності 19 січня, за день до того, як він та адміністрація Трампа звільнять простір для своїх наступників. Помпео не доведеться боротися з наслідками такого рішення: він явно залишає своєрідну «пастку» для адміністрації Байдена, яка має менш прихильне ставлення до Саудівської Аравії.

Інші недавні рішення Помпео також можуть стати джерелом потенційних проблем для Джо Байдена. Адміністрація нового президента США може зіштовхнутися із розгніваним Китаєм, адже відсутність контролю за дипломатичними контактами між американськими і тайванськими чиновниками, що існує вже 40 років, може спричинити подальше загострення відносин із Пекіном. Ще одним джерелом проблем може стати повернення Куби до списку держав-спонсорів тероризму, яке було скасовано адміністрацією президента Барака Обами.

Якщо новообраний президент США Джо Байден та новий держсекретар Ентоні Блінкен вирішать скасувати ці рішення, Помпео, який не приховував своїх президентських амбіцій, може використати це на власну користь, набираючи політичні бали за рахунок інтересів США, резюмує видання.

Є ймовірність того, що лідер більшості в Сенаті, республіканець Мітч Макконнелл голосуватиме за імпічмент президента США Дональда Трампа. Детальніше про те, чому демократи та республіканці зацікавлені в офіційному звинуваченні Трампа, читайте в статті Геннадія Друзенка "Незвичайний імпічмент".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі