Адміністрація Байдена в середу 29 травня відмовилася підтвердити, що Ізраїль використовував американські бомби під час удару по наметовому містечку в Рафаху, в результаті якого загинули щонайменше 40 людей, пише The Hill.
CNN першим повідомив, що на місці події були знайдені залишки американської бомби малого діаметру GBU-39, згідно з висновками чотирьох експертів з вибухової зброї, які переглянули відео, поширене в соціальних мережах. Газета The New York Times також повідомляла, що під час удару були використані бомби GBU-39, які розробляються і продаються в США.
"Ми не збираємося говорити про індивідуальне завантаження корисного вантажу на окремих ізраїльських літаках. [Ізраїльські військові] повинні говорити про проведення цієї конкретної операції, і це включає в себе обговорення того, що було використано", — заявив вчора 29 травня речник Білого дому Джон Кірбі.
Кірбі додав, що Ізраїль вже публічно заявляв, що використовував високоточні керовані боєприпаси з корисним навантаженням близько 17 кг, що, якщо це правда, "безумовно, свідчить про бажання бути більш обдуманим і більш точним у своєму націлюванні". Натомість заступник прес-секретаря Пентагону Сабріна Сінгх сказала, що вона не знає який тип боєприпасів був використаний під час авіаудару по наметовому містечку в Рафаху.
Сполучені Штати є найбільшим постачальником зброї Ізраїлю, а нещодавній пакет зовнішньої допомоги, що включає 26 мільярдів доларів на вирішення конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС, в тому числі 15 мільярдів доларів на летальну допомогу ізраїльським військовим, був підписаний президентом Байденом минулого місяця. Підтримка з боку Вашингтона продовжується навіть тоді, коли на міжнародному рівні лунають заклики до Байдена чинити тиск на Ізраїль з метою припинення загибелі палестинського цивільного населення.
Нагадаємо, що Білий дім вважає, що ізраїльський удар по наметовому містечку у Рафаху, у результаті якого загинули десятки палестинців не перетнув "червоної лінії". США не планують переглядати політику стосовно Ізраїлю.