Адміністратори Facebook заблокували профілі журналістів за пропагування білоруської мови

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Адміністратори Facebook заблокували профілі журналістів за пропагування білоруської мови Російським троллям не подобається, коли пропонують вивчати білоруську мову замість російської
Facebook "бездумно" реагує на скарги російських тролів - достатньо лише, щоб були масові скарги на пост чи профіль. Такі запити автоматично сприймаються адміністрацією соцмережі як виправдані.

Акаунти адміністраторів польсько-українського профілю "Port Europa" у соцмережі Facebook заблоковано через публікацію матеріалів, що "не відповідають стандартам".

Зокрема адміністрація Facebook визнала такою, що не відповідає стандартам … статтю, що заохочує українців вивчати пригноблену русифікацією білоруську мову, щоб висловити таким чином солідарність з білоруським народом.

Серед заблокованих - власний кореспондент DT.UA в Польщі Якуб Логінов, організатор польських гуманітарних конвоїв для АТО Ярослав Подворський та активісти краківського Євромайдану.

Підставою для блокування стало посилання на невинну статтю в українській газеті "Сіверщина" з Чернігова про те, що "Port Europa" створив безкоштовний Інтернет-курс білоруської мови для українців. У статті йдеться про те, що автори заохочують українців вивчати основи пригнобленої русифікацією білоруської мови, щоб у такий непересічний спосіб висловити свою солідарність з білорусами, які підтримували українців під час Майдану та організовували гуманітарну допомогу для АТО. Адміністрація Фейсбука видалила цей допис як такий, що "не відповідає стандартам Фейсбука" і тимчасово заблокувала профілі адміністраторам сторінки www.facebook.com/porteuropa.eu.

"Facebook реагує на скарги російських тролів бездумно. Ніхто цього не аналізує, достатньо лише, щоб користувачі масово скаржились на пост чи профіль як такий, що порушує стандарти Facebook. Такі запити автоматично сприймаються як виправдані, і саме з цієї причини заблоковані профілі проукраїнських активістів" – розповідає Ярослав Подворський, організатор акції "Я поляк, допомагаю Україні", якого заблокували на 30 днів. Як він зазначає, Facebook є важливим каналом його діяльності як організатора гуманітарної допомоги для України в містах Катовіце і Краків і тому ця блокада суттєво перешкодила в проведенні збірки речей для переселенців.

За словами Подворського, таким способом користується армія платних тролів, найманих в оплачених Кремлем офісах у Петербурзі і Калінінграді. Завданням цих осіб є створення масових скарг на пости з метою довести до блокування, а потім до тривалого усунення тих профілей або сторінок, які не відповідають путінській політиці. "Найгірше те, що офіси Facebook жодним чином не перевіряють ці скарги, хоча вже давно відомо про армії платних тролів на службі у Кремля. Завдяки такій поведінці Facebook фактично став знаряддям російської пропаганди, яка бореться зі свободою слова в Інтернеті і підтримує тероризм. А вже цілковитим непорозумінням є підстава для блокади – інформація про курс білоруської мови. Отже, російській пропаганді перешкоджає вже не тільки допомога АТО, але і само існування і відродження білоруської мови, це нагадує часи Сталіна", – додає Подворський.

Раніше власкор DT.UA і власник порталу "Порт Європа" створив безкоштовний е-курс білоруської мови для українців як певну форму подяки за підтримку значної частини білоруського суспільства Майдану і АТО. "Білоруси на Майдані – це тема, яка вже давно мала б дочекатися глибокого аналізу і якоїсь форми вдячності з українського боку. Ще під час Помаранчевої революції вражала кількість біло-червоно-білих прапорів на Майдані. Те ж саме під час Євромайдану. Білоруси не тільки ризикували втрату роботи і репресії, щоб підтримати українську боротьбу за свободу, а навіть віддавали життя за це. На жаль, ця величезна підтримка залишилася в Україні непоміченою, принаймні не в такому рівні, як підтримка отримана з боку поляків чи грузинів. Варто це змінити – краще з запізненням, ніж зовсім." – зазначає автор проекту.

Як відомо, в Республіці Білорусь від 1995 року фунціонують дві державні мови – білоруська і російська. Впродовж минулих років білоруська влада проводила політику русифікації, зокрема закривали білоруськомовні школи і дитсадки. Мовна політика суттєво змінилася після анексії Криму Росією. Відтоді білоруський президент неодноразово заявляв про потребу відродження білоруської мови, оскільки, за його словами, "це те, що відрізнює білорусів від росіян". Влада планує поступове збільшення частки білоруськомовних предметів у школах, зокрема, білоруською мовою мають бути викладані історія та географія Білорусі. В останніх роках в декілька разів збільшилася також кількість батьків, котрі посилають дітей в білоруськомовні дитсадки, а державна адміністрація не перешкоджує цьому, а навіть тихо сприяє.

Рішення білоруської влади поступово і частково повернути білоруську мову до шкіл викликало роздратування в Москві. Російська преса та представники адміністрації Кремля заговорили про "придушення російськомовних" та появу "бандерофашистів" у Білорусі.

Раніше власкор DT.UA Якуб Логінов відкрив безкоштовний е-курс польської мови. Курс польської користується великою популярністю, на нього записалося вже понад 50 тисяч підписників зі всієї України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі