Адміністрації Трампа час озброїти Україну - NYT

Поділитися
Адміністрації Трампа час озброїти Україну - NYT Адміністрації Трампа час передати озброєння Україні, щоб у Росії не було спокуси влаштувати ескалацію в Донбасі. © The White House / Flickr
Вона вже показала Москві, що не скасує санкції, тепер час для наступного кроку.

Російсьа окупація територій на Сході України зробила літо дуже жарким. Впродовж серпня ОБСЄ зафіксувало 1000-1500 нічних порушень перемир'я, більшість з яких скоїли проросійські сили.

Українські солдати і мирні мешканці щодня вмирають чи отримують поранення. На якийсь час атак стало менше, але Москва цього місяця провела масштабні військові навчання на Заході Росії і Білорусі, викликавши страх перед ще більшим наступом.

З дня початку вторгнення в Україну три з половиною роки тому, президент Володимир Путін керував "тактичним реостатом", посилюючи напругу за бажанням і зменшуючи її, коли США і Європа чинили опір.

Про це на сторінках лояльного до Демократичної партії видання New York Times пише колишній заступник Держсекретаря США Ентоні Блінкен, який працював у часи президентства Барака Обами.

Він зауважує, що таким чином Путін сподівається постійно підтримувати дестабілізацію України, посилюючи внутрішнє невдоволення нездатністю Києва покласти край окупації окремих територій і тим самим виграючи час для повернення впливу, який Росія втратила. Москва залякує і вторгається в Україну, щоб загнати її у свою так звану "сферу впливу".

Президент Дональд Трамп, зважаючи на його симпатію до Путіна, навряд чи відповість на складне становище України. Але його адміністрація тихо розробляє політику, яка б могла розбити лід, звісно, якщо Трамп з нею погодиться.

Автор зауважує, що головні радники президента США: віце-президент Майк Пенс, Держсекретар Рекс Тіллерсон, міністр оборони Джеймс Меттіс і радник з національної безпеки Герберт МакМастер - об'єдналися в єдиний фронт. Вони правильно розуміють російську окупацію територій України. Для них - це грубе порушення фундаментальних основ міжнародного устрою, який США допомогли встановити після Другої світової війни. Окрема країна не має права змінювати кордони силою. Не нормально, коли одна держава вказує іншій, як їй діяти і в які організації вступати.

"Росія не може вирішувати майбутнє України. Команда Трампа правильно вважає, що якщо США не зможуть виступити проти порушення цих принципів, міжнародний порядок, який збудувала Америка, ослабне", - йдеться в статті.

Адміністрація Трампа дала зрозуміти Росії, що санкції, які запровадила команда Барака Обами, нікуди не подінуться, поки російські війська не покинуть українську територію. Нікуди не зникне і НАТО. На думку автора, "знаком оклику" в цій ситуації стала б передача зброї Україні, зокрема протитанкових систем.

"Завадити Путіну знову розпалити ситуацію на Сході України чи навіть відкусити ще шматок країни могло б знання, що російські війська понесуть серйозні втрати, якщо наважаться на таке. Канцлер Німеччини Ангела Меркель була головним противником передачі Україні летальної зброї. Але тепер вона готова до цього. Коли слухаєш брехню Путіна з року в рік, це призводить до такого ефекту", - йдеться в статті.

На думку Блінкена, передача Україні оборонної зброї - це рішення, час для якого вже настав.

Раніше екс-посол США в Україні Джон Хербст писав у статті для Atlantic Council про те, що аргументи проти озброєння України не витримують критики. Всі твердження проти передачі американської зброї базуються або на міфах, або на застарілих оцінках.

Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.

За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.

Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі