10 років тому почалися протести на Болотній площі у Москві

Поділитися
10 років тому почалися протести на Болотній площі у Москві © atr.ua
У Росії за 10 років після Болотної штрафи за участь у протестах зросли у 17,5 разів, а ймовірність арешту – у 7,6 рази.

Порівняно з 2011 роком росіян у 13 разів частіше затримували на мітингах (причому, у тому числі й підлітків). Усього за цей час на найвідоміших акціях затримали понад 37 000 людей по всій країні, повідомляє «Агентство».

Влада ж працювала «по-стахановськи»: з 2011 року Держдума ухвалила 95 нових заборон, тобто їх запроваджували кожні 38 днів. Серед них: закон про «образу почуттів віруючих» та «закон Діми Яковлєва» про заборону іноземних усиновителів (у народі «закон негідників»).

Заборони торкнулися масових комунікацій – 33 заборони, головним став закон про «суверенний інтернет», що дозволяє технічно ізолювати рунет від закордонного трафіку. «Пакет Ярової» зобов'язував операторів зберігати весь трафік і надавати спецслужбам ключі до його дешифрування.

Найбільші іноземні інтернет-гіганти (з аудиторією понад 500 тисяч користувачів), згідно з прийнятими поправками, тепер зобов'язані локалізувати в Росії бази даних та виконувати розпорядження російських регуляторів.

Законодавчі заборони про іноагентів — 19. Головною новацією у житті громадських організацій став термін «іноземний агент». Таким могла бути визнана будь-яка структура, що отримує гроші з-за кордону та бере участь у «політичній діяльності», під якою розумілася практично будь-яка громадська активність. Для організаторів та учасників організацій запроваджено кримінальну відповідальність.

Громадянські права — 14. Першими обмеженнями стали заборона усиновлення російських сиріт американськими громадянами, заборона пропаганди гомосексуалізму серед неповнолітніх, обов'язкове — під загрозою кримінального переслідування — повідомлення російської влади про наявність другого громадянства чи посвідки на проживання. Діяльність в інтернеті для звичайної людини стала також значно небезпечнішою. З'явився новий склад злочину екстремістська діяльність в інтернеті. Розширилося поняття «образи», поширення в Інтернеті матеріалів, що в непристойній формі виражають явну неповагу до суспільства, держави та органів державної влади, почало кваліфікуватися як дрібне хуліганство.

Мітинги та вибори — 12. Влада зробила все, щоб Олексій Навальний та його соратники не могли брати участь у виборах. Головною забороною у виборчому законодавстві стало обмеження обиратися та брати участь у виборах громадянам, причетним до «екстремістських» організацій.

Раніше повідомлялося про те, що США знайшли вразливе місце режиму Путіна. Пропозиція конгресменів не визнавати Путіна президентом РФ після 2024 року неабияк стривожила Кремль.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі