Нідерланди збираються відмовитися від російського газу до кінця року

Поділитися
Місцева влада планує забезпечити потреби у газі за рахунок власних енергетичних компаній.

Нідерланди планують повністю відмовитися від імпорту російських газу та вугілля до кінця поточного року. Про це повідомляє видання NOS, посилаючись на міністра клімату та енергетики Нідерландів Роба Єттена.

Згідно зі стратегією чинної влади, на наступну зиму газосховища повинні бути максимально заповнені коштом місцевих енергетичних компаній. Задля мінімізації фінансових ризиків уряд збирається частково компенсувати їм витрати на закупівлю газу.

Також Єттен заявив, що на наступний рік Нідерланди будуть закуповувати більше скрапленого природного газу. Він зберігається на газових терміналах в Роттердамі та Еемсхафені. Енергоощадження також має сприяти заміщенню імпорту з Росії.

Що стосується російського вугілля, то його імпорт для країн ЄС закінчиться 11 серпня. Про це домовлено у п’ятому пакеті санкцій Європейського Союзу, який прийнято у зв’язку з вторгненням Росії в Україну. 

Раніше повідомлялося, що «Газпром» може втратити третину експорту газу до Європи у 2022 році.

Чому Європа ніяк не домовиться про повне ембарго на експорт енергоносіїв із РФ? Чому часткове або нетривале ембарго — хибна й небезпечна стратегія? Чи повинна і сама Україна відмовитися від транзиту російського газу? Відповіді на ці запитання — у статті Михайла Гончара "Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі