Нідерланди планують повністю відмовитися від імпорту російських газу та вугілля до кінця поточного року. Про це повідомляє видання NOS, посилаючись на міністра клімату та енергетики Нідерландів Роба Єттена.
Згідно зі стратегією чинної влади, на наступну зиму газосховища повинні бути максимально заповнені коштом місцевих енергетичних компаній. Задля мінімізації фінансових ризиків уряд збирається частково компенсувати їм витрати на закупівлю газу.
Також Єттен заявив, що на наступний рік Нідерланди будуть закуповувати більше скрапленого природного газу. Він зберігається на газових терміналах в Роттердамі та Еемсхафені. Енергоощадження також має сприяти заміщенню імпорту з Росії.
Що стосується російського вугілля, то його імпорт для країн ЄС закінчиться 11 серпня. Про це домовлено у п’ятому пакеті санкцій Європейського Союзу, який прийнято у зв’язку з вторгненням Росії в Україну.
Раніше повідомлялося, що «Газпром» може втратити третину експорту газу до Європи у 2022 році.
Чому Європа ніяк не домовиться про повне ембарго на експорт енергоносіїв із РФ? Чому часткове або нетривале ембарго — хибна й небезпечна стратегія? Чи повинна і сама Україна відмовитися від транзиту російського газу? Відповіді на ці запитання — у статті Михайла Гончара "Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?".