МКС блокує спробу України домогтися суду щодо злочинів Росії — The Guardian

Поділитися
 МКС блокує спробу України домогтися суду щодо злочинів Росії — The Guardian © Міжнародний кримінальний суд
МКС може пред'являти РФ звинувачення у воєнних злочинах в Україні, але він не має юрисдикції щодо Росії, оскільки вона не є учасницею Римського статуту.

Міжнародний кримінальний суд перебуває в стані прикрої війни за сфери впливу, яка блокує зусилля України зі створення спеціального міжнародного трибуналу, уповноваженого судити керівництво Росії за злочини, скоєні в Україні, стверджує Філіп Сендс, один із провідних прихильників створення міжнародного трибуналу. Він поклав відповідальність за безвихідь на Каріма Хана, прокурора МКС, і деяких неназваних суддів цього суду — міжнародного органу, що базується в Гаазі. За його словами, вони виступають проти спеціального міжнародного трибуналу не з принципових міркувань, а через війну за свої інтереси, пише видання The Guardian.

Українці були розчаровані затримками й закликали Велику Британію взяти на себе ініціативу. Загальновизнано, що хоча МКС може пред'являти звинувачення у воєнних злочинах, він не має юрисдикції щодо Росії, оскільки вона не є учасницею Римського статуту, установчого договору МКС.

Натомість МКС намагається пред'явити обвинувачення президенту Владіміру Путіну у зв'язку з викраденням дітей з України. За словами Сендса, деякі країни "Великої сімки" — США, Велика Британія і Франція нервують з приводу міжнародного трибуналу, оскільки він може створити прецедент, який призведе до того, що інші світові лідери будуть звинувачуватися іншими майбутніми трибуналами.

Зберігаються побоювання, що Генеральна асамблея ООН або Рада безпеки можуть не проголосувати за створення трибуналу, що знизить його міжнародну легітимність. Росія, наприклад, може накласти вето на будь-який трибунал, якщо Раді безпеки буде запропоновано створити такий орган.

Однак глава юридичного департаменту ЄС із закордонних справ Франк Хоффмайстер закликав "проявити дозу реалізму" щодо альтернативного варіанту створення суду шляхом голосування на Генеральній асамблеї ООН. Він зазначив, що, хоча 140 держав на Генеральній асамблеї проголосували за засудження дій Росії, підтримка впала нижче за 100, коли країнам поставили запитання про створення реєстру збитків на Україні, завданих Росією. Інший варіант — Рада Європи має створити цей орган на основі багатостороннього договору, але це стало б підтвердженням того, що глобальний Південь виключений із системи міжнародного правосуддя, в якій домінує Захід. 

"Я не знаю, скільки голосів ви отримаєте, якщо скажете: "Давайте покараємо Путіна". Якщо не буде достатньої підтримки, вся затія затихне, і це запорука провалу", зазначив Франк Хоффмайстер.

Про те як Україна плете навколо Росії судове павутиння й перемагає на "мінімалках" читайте у статті Володимира Кравченка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі