Яценюк "вилетів" з регіональних виборів, але лишиться в грі – FT

Поділитися
Яценюк Партія Яценюка втратила підтримку, але досі важлива в Раді. Ілюстрація © kmu.gov.ua
Партія прем'єра втратила підтримку, але все одно потрібна для формування більшості в парламенті.

Навіть перед тим, як українці підуть на виборчі дільниці обирати 10 тисяч мерів і 160 тисяч депутатів місцевих рад, одне вже зрозуміло точно: серед переможців не буде нікого від партії прем'єр-міністра 3.

Про це на сторінках Financial Times пише Роман Олеарчик, нагадуючи, що "Народний фронт" вирішив не йти на вибори, щоб уникнути демонстрації втрати підтримки.

На парламентських виборах минулого року партія прем'єра набрала найбільшу кількість голосів, здобувши підтримку 22% виборців. Це дозволило Яценюку сформувати проєвропейський уряд спільно з партією президента Петра Порошенка. Але з того часу підтримка "Народного фронту" впала до 1%, відображаючи відсутність ілюзій в українців щодо занепаду економіки, відсутності боротьби з корупцією і врегулювання конфлікту в Донбасі.

"Він зробив правильно, що не пішов на вибори. Партія втратила довіру. Де реформи?" - каже 32-річний Петро з Києва, який донедавна служив на фронті.

Вибори, які відбудуться цієї неділі, - це наступний крок Києва до передачі частини повноважень місцевим органам влади. Але вони також і ослаблять мандат правлячої коаліції, підтвердивши розчарування в Україні після того, як два роки тому демонстранти на Майдані змусили втекти президента Віктора Януковича.

"Лише 5% людей кажуть, що нинішня влада робить все правильно і виправдовує сподівання Майдану", - йдеться у результатах опитування компанії IFES.

В цей же час, поки рейтинг "Народного фронту" обвалився, партія президента України почувається краще. Згідно з даними IFES, 13% виборців готові віддати голос за "Блок Петра Порошенка". І якщо цей прогноз співпаде з результатами виборів у неділю, це буде найвищий показник серед усіх партій. В цей же час, якщо порівнювати з результатами парламентських виборів, то партія Порошенка теж втратила прихильність значної кількості українців, оскільки тоді за неї проголосували 21% виборців.

Одна з головних причин втрати популярності партією Яценюка – це тяжкий стан економіки і болючі заходи економії в Україні. Справедливо чи ні, але громадськість звинувачує у погіршенні рівня життя в країні саме прем'єр-міністра, якому бракує політичних навиків, які є в президента.

Сам Яценюк каже, що "його не цікавлять тимчасові рейтинги". Бути таким спокійним у нього є причини, з огляду на те, що він його партія досі має сильну позицію в парламенті. І вона потрібна для створення більшості разом з партією Порошенка. А іноземні донори України, включно з МВФ, вимагають від України збереження цієї більшості у Верховній Раді.

Сьогодні в Україні останній день передвиборчої агітації. ЦВК нагадує, що відсьогодні забороняється публікація і поширення результатів опитувань громадської думки, пов'язаних з виборами, у тому числі щодо беруть участь у них партій, кандидатів у депутати та на посади міських і сільських голів.

Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Криму та окремих районів Доенцкой та Луганської областей.

Згідно з опитуванням GfK Ukraine місцевих виборах збираються голосувати 69% українців, у тому числі 45% респондентів сказали, що точно братимуть участь у виборах, ще 24% швидше за все візьмуть участь у виборах. 13% не планують голосувати, а 10% не визначились з цього питання.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі