Порушення місцевих виборах 25 жовтня мали переважно технічний, організаційно-процедурний характер і на результати волевиявлення не вплинули, заявив президент України Петро Порошенко.
"Місцеві вибори, які відбулися в неділю 25 жовтня, завершили процес перезавантаження влади, розпочатий в минулому році... Виборча кампанія відрізнялася високим рівнем конкуренції, великою кількістю учасників і дуже активним веденням агітації", - йдеться у відео-зверненні Порошенка щодо місцевих виборів.
Як зазначив президент, окремі виборчі комісії, "як не сумно", дозволяли собі порушити закон або виявляли недостатній професіоналізм. "В подібних виняткових випадках я як гарант Конституції, прав і свобод громадян я мусив впливати на ситуацію, будь-то Маріуполь чи Павлоград", - сказав він.
"Так, все ще гостро стояла проблема підкупу виборців окремими кандидатами, але цього разу на неї активно реагували правоохоронні органи", - додав він.
Однак, за його словами, в цілому порушення мали переважно технічний, організаційно-процедурний характер. "І, як заявляють моніторингові громадські організації, до речі, яким я дуже вдячний, закордонні спостерігачі, яких ми цього разу мали надзвичайно велику кількість, на перебіг голосування, на результати волевиявлення ці порушення не вплинули", - сказав президент.
"Представники авторитетних міжнародних організацій, яких ми спеціально запросили, щоб отримати незалежну та об'єктивну оцінку якості місцевих виборів, охарактеризували їх як позитивні. На думку посланців від ОБСЄ, Ради Європи, Європарламенту, європейських країн, вибори були вільними і чесними; такими, що відповідають міжнародним стандартам та європейській політичній культурі", - нагадав Порошенко.
Нагадаємо, що в заяві офіційного представника Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС) говорилося, що згідно з попереднім звітом БДІПЛ/ОБСЄ, "вибори були конкурентоспроможними, в цілому добре організованими, і в ході кампанії в основному дотримувався демократичний процес. Тим не менш, необхідні додаткові зусилля для подальшого підвищення законності та громадського довіри до виборчого процесу".