Соціологи пов'язали успіх партій на місцевих виборах з жорсткою критикою влади

Поділитися
Соціологи пов'язали успіх партій на місцевих виборах з жорсткою критикою влади Соціологи рекомендували жорстко критикувати владу для зростання рейтингу © Сайт Верховної Ради України
Гостра критика влади допомогла на місцевих виборах УКРОПу та ВО "Батьківщина". "Конструктивна" критика об'єднанням "Самопоміч" дала швидше зворотній результат.

Складна соціально-економічна ситуація та відсутність результатів реформ призвели до того, що збільшити свої електоральні здобутки на місцевих виборах у жовтні 2015 року в порівнянні із парламентськими виборами 2014 року, змогли лише ті політичні сили, які гостро критикували дії центральної влади, відзначають соціологи групи "Рейтинг".

Згідно з результатами підрахунку зведених показників партій на місцевих виборах, "Блок Петра Порошенка "Солідарність" підтримали 19,4% виборців, "Батьківщину" – 12%, Опозиційний блок – 11,5%, "УКРОП" – 7,3%, "Свободу" – 6,7%, Радикальну партію Олега Ляшка – 6,7%, "Самопоміч" – 6,3%, "Відродження" – 5,4%, "Наш край" – 4,8%, Аграрну партію України – 3,2%.

Найбільша провладна партія "Солідарність", незважаючи на поглинання організаційних активів УДАРу та Народного фронту, лише наблизилась до результату, отриманого на парламентських виборах (22%).

Гостра критика влади дозволила досягти найкращого електорального росту, насамперед, УКРОПу та ВО "Батьківщина". При цьому, результат останньої є цікавий тим, що ця політична сила входить до провладної коаліції.

Для порівняння "конструктивна" критика влади об'єднанням "Самопоміч" під час цих виборчих перегонів дала швидше зворотній результат. Порівняно з парламентськими виборами, "Самопоміч" розгубила значну частину свого електорату, особливо у своїх базових регіонах (на Заході та у столиці).

Соціологи також зазначають, що намагання колишніх комуністів в умовах заборони діяльності КПУ переформовуватися у новий проект під назвою "Нова держава" не дали відчутних результатів навіть у регіонах, де позиції лівих завжди були сильними (окрім Миколаївської області). Це дає підстави очікувати виникнення найближчим часом нової політичної сили лівого спрямування, оскільки ця електоральна ніша залишається незаповненою.

Соціологічна група "Рейтинг"

"Особливої уваги також заслуговує той факт, що на цих виборах в окремих областях регіональні еліти продемонстрували принципову самостійність, виставивши на виборчі перегони свої локальні політичні проекти. На відміну від 2010 року, коли платформою для проходження до обласних рад була тоді провладна Партія регіонів, у 2015 році місцеві еліти в багатьох областях створили гостру конкуренцію провладній партії БПП "Солідарність". Так, на Закарпатті лідером перегонів до обласної ради стала партія "Єдиний центр". "Довіряй ділам" Геннадія Труханова зайняла перше місце в Одесі та показала третій результат в області. На Хмельниччині на виборах до обласної ради переможцем стала партія "За конкретні справи". У Черкаській області друге місце зайняла ВО "Черкащани", а на виборах Черкаської міської ради перемогла Партія вільних демократів (Сергій Одарич). У Чернівцях на виборах до міськради перемогла партія "Рідне місто", - відзначають соціологи.

Соціологічна група "Рейтинг"

Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг". якщо б вибори до Верховної Ради відбувалися на початку жовтня, то 20% виборців, які визначилися з вибором, підтримали б "Блок Петра Порошенка "Солідарність", 15% - "Батьківщину", 14% - "Опозиційний блок", 10% - "Самопоміч", близько 6% - "Радикальну партію Олега Ляшка". Крім того, значні шанси потрапити до парламенту мають "Свобода" (5%), "Громадянська позиція" (4%), "УКРОП" (4%) і "Правий сектор" (4%).

На парламентських виборах 26 жовтня 2014 року за партійними списками переміг "Народний фронт", отримавши 22,14% голосів виборців. За "Блок Петра Порошенка" проголосували 21,81% громадян, "Самопоміч" отримала 10,97%, "Опозиційний блок" – 9,43%, "Радикальна партія Олега Ляшка" – 7,44%, "Батьківщина" – 5,68%. Інші партії не подолали 5%-ний бар'єр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі