Продати свій голос на місцевих виборах 25 жовтня згодні 22% виборців Луганської області (притому 11% – тільки якщо гроші будуть від того кандидата, за якого виборець все одно збиралися голосувати), свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи".
В Донецькій області готові продати свій голос 14% (притому 9% – лише за "свого" кандидата).
При цьому в Луганській області про роздачу "допомоги" від кандидатів повідомили 11% респондентів, у Донецькій - 6%.
У Луганській області більш ніж в Донецькій виражені побоювання про нечесність виборів: 38% припускають, що результати можуть бути перекручені, а 14% переконані в цьому. У Донецькій області припускають про можливі підробки 28% і ще 10% в цьому переконані.
У Донецькій області значно більше довіряють територіальній виборчої комісії (45%), ніж у Луганській (28.5%). Не довіряють у Донецькій області 27%, в Луганській – 41%.
Опитування жителів Донецької і Луганської областей (на підконтрольних Україні територіях) було проведено з 3 по 12 жовтня 2015 року Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та фірмою Ukrainian Sociology Service. Всього було опитано 1000 респондентів (по 500 в кожній області) за вибіркою, репрезентативною за показниками віку, статі, виборчих округів Донецької та Луганської областей. Похибка вибірки в межах 3,5%.
Згідно з опитуванням Фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС, до жовтня 2014 року в Україні кількість громадян, готових продати свій голос на парламентських виборах, скоротилося до 7,7%.
З жовтня 2014 року в Україні ввели відповідальність як для тих, хто скуповуює голоси, так і для самих виборців. Виборця, що продав свій голос, будуть штрафувати на суму від 3100 до 5400 грн. Тих, хто підкуповує виборців, будуть карати обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк без права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю також на строк до трьох років.