Вони завершать свою роботу о 8 годині вечора. Нагадаємо, що в ніч на неділю Україна переходить на зимовий час - стрілки годинників переведуть на годину назад.
Також варто відзначити, що нинішні вибори не обійдуться без традиційних екзит-полів. 26 жовтня їх будуть проводити як мінімум два - Національний і Міжнародний. Крім того, заплановане проведення трьох опитувань низкою організацій і телеканалів.
Вибори будуть проходити за змішаною системою голосування, згідно з якою 225 депутатів обираються з числа представників списків партій ще стільки ж - на одномандатних округах. Всього в цих виборах візьмуть участь понад 6,6 тисяч кандидатів з яких понад 3,1 тисячі в списках 29 партій і 3,5 тисячі мажоритарників. З першими тридцатками списків найбільш відомих політсил можна ознайомитися тут.
Фактично, враховуючи окупацію Криму Російською Федерацією, голосування планують провести на 213 округах. Однак у ЦВК визнають, що вибори в ряді територій на сході країни, де досі тривають бойові дії, навряд чи відбудуться. У громадської огранізації "Опора" підрахували, що загалом в голосуванні не візьмуть участь 4,6 млн виборців.
Крім того, не зможуть проголосувати значна частина бійців із зони АТО - Верховна Рада на своєму останньому засіданні в її старому складі так і не змогла розглянути закон, що вносить відповідні поправки в законодавство. Заява про зміну місця голосування до 20 жовтня подали лише близько 10 тисяч учасників операції із загальної кількості в 50 тисяч чоловік. Частина військовослужбовців намагалися домогтися реалізації своїх конституційних прав у суді.
Незважаючи на заяви лідерів країни про необхідність "перезавантаження" Ради, серед кандидатів у списках і мажоритарних округах буде досить багато колишніх парламентарів. Активісти підрахували, що в нинішніх виборах бере участь 302 з 450 депутатів Верховної Ради сьомого скликання. Третину діючих народних депутатів (153 людини, 4,89 % від загальної кількості кандидатів зі списків будуть намагатися в черговий раз пройти до парламенту в списках партій.
У цілому соціологи відзначають деякий сплеск оптимізму серед українців щодо чесності та впливу цих виборів. 43% опитаних Кмісом і Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" 9-18 жовтня були схильні вважати, що вибори зможуть поліпшити ситуацію в Україні. Порівняно з виборами 2012 року, більш ніж удвічі зменшився відсоток тих, хто пояснював свою відмову брати участь недовірою до чесності проведення виборів (з 25% до 13%). Крім того, зменшилася і кількість тих, хто вважає, що вибори нічого не змінять (з 19% до 13%).
Нинішні вибори будуть проходити у вкрай напруженій зовнішній і внутрішній ситуації. В СБУ неодноразово заявляли про розкриття диверсійних груп, які готували теракти напередодні і в день голосування. Для охорони суспільного порядку по всій країні будуть задіяні десятки тисяч силовиків. У Києві вводиться особливий режим безпеки.
За дотриманням всіх процедур при проведенні виборів в Україні будуть спостерігати 2,3 тисяч представників від 21 іноземної держави та 20 міжнародних організацій. У Кремлі заявили, що Росія направить своїх представників до складу місії ОБСЄ і, незважаючи на шквал критики на адресу української влади, пообіцяли, що визнають результати голосування.
Нагадаємо, що про необхідність проведення позачергових парламентських виборів президент України Петро Порошенко заявляв ще в червні. 24 липня 2014 року коаліція у Верховній Раді розпалася. Після закінчення 30-денного терміну, відведеного народним депутатам для створення нової коаліції, 26 серпня президент Петро Порошенко заявив про розпуск Ради і призначив позачергові вибори на 26 жовтня.