"Йому було повідомлено про клопотання з'явитися до суду для обрання запобіжного заходу. Він не з'явився... Сьогодні він оголошений у розшук і слідчі вживають заходів, щоб встановити його місцезнаходження", - підкреслив Бех під час брифінгу у вівторок, 7 листопада.
У понеділок, 6 листопада, Київський районний суд засудив Юдаєва до восьми років позбавлення волі, але звільнив у залі суду за амністією. У той самий день слідчий Новобаварського відділу поліції Харкова повідомив йому про підозру за статтею 122 (нанесення середньої тяжкості тілесних ушкоджень) КК України.
"За інформацією СІЗО, перебуваючи в медпункті, він наніс тілесні ушкодження іншій людині, яка впала та внаслідок нанесення цього удару отримала травму", - повідомив Бех.
Як повідомив журналістам агентства адвокат росіянина Дмитро Тихоненков, підозру Юдаєву намагалися вручити в залі суду відразу після звільнення.
"Слідчий намагався вручити йому підозру у новій справі – нібито Юдаєв побив когось в медсанчастині СІЗО. Насправді був побитий Юдаєв" - заявив Тихоненков.
Навесні 2014 року в Харкові, як і в інших обласних центрах Південної та Східної України, проходили масові акції прихильників "русской весны". 6 квітня добре керовані групи проросійських бойовиків оточили будівлю ОДА та прилеглий квартал, призначили з натовпу "альтернативних депутатів" обласної ради, провели "альтернативну сесію" і проголосили "Харківську народну республіку". Під час штурму будівлі Харківської ОДА були жорстоко побиті українські патріоти, які її охороняли.
Як розповідав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у інтерв'ю DT.UA, керівництво ЗСУ і командування армійського спецназу відмовилося брати участь в звільненні захоплених бойовиками адміністративних будівель, пославшись на відсутність воєнного стану, а більшість місцевих міліціонерів були або деморалізовані, або відверто симпатизували "русскому миру".
"У Харкові, я використовував вінницький "Ягуар", який ми мотивували, а також Нацгвардію і добровольців. Вони утримували ситуацію до тих пір, поки військові не оговталися і не зрозуміли, що це війна", – пояснив голова МВС.
Детальніше про події у Харкові в березні-квітні 2016 року читайте в інтерв'ю Арсена Авакова у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".