Як йдеться в документі, розміщеному в Єдиному реєстрі судових рішень, суд визнав обвинувачених винними за всіма статтями звинувачення, проте вирок був пом'якшений у зв'язку з наявністю у трьох із чотирьох з них неповнолітніх дітей, а також взяв до уваги позитивні характеристики від родичів і сусідів.
Під час слідства було встановлено, що обвинувачені "увірвалися на перший поверх будівлі, де почали кидати каміння, дошки, світлошумові гранати, вибухові пакети та робити постріли з невстановленої травматичної зброї в бік співробітників правоохоронних органів, які виконували службові обов'язки по охороні цієї будівлі".
У результаті "свідомих і узгоджених" дій учасників масових заворушень співробітникам міліції були нанесені легкі тілесні ушкодження, а курсант третього курсу Академії внутрішніх військ отримавз акритий перелом правої променевої кістки в нижній третині зі зміщенням та закриту травму грудної клітини з ударом-розривом правої легені, правостороннім гемопневмотораксом, емфіземою правої половини грудної клітки, які відносяться до середніх і тяжких тілесних ушкоджень.
Захоплення будівлі супроводжувався не тільки побиттям українських патріотів, міліціонерів і курсантів, які її охороняли, але і знищенням майна ОДА та обласної ради.
Ніхто з обвинувачених свою провину не визнав, хоча їх участь було доведено на підставі показань свідків, а також фото - і відеоматеріалів. Вони заявили, що прийшли на площу Свободи не для штурму державної будівлі, а принесли "антимайдановцам" "ковдри та їжу". За словами обвинувачуваних, у захопленому приміщенні вони тільки "пили чай і дивилися телевізор", а наявність касок та медичних масок пояснили "задимленістю приміщення".
Суддя Чередник визнала провину обвинувачених доведеною і засудила всіх чотирьох до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном. Злочинців звільнили в залі суду.
Крім того, їх зобов'язали задовольнити всі майнові позови, включаючи понад 3 мільйони гривень, які вимагає комунальне підприємство "Держпром" за знищене майно.
Навесні 2014 року в Харкові, як і в інших обласних центрах Південної та Східної України, проходили масові акції прихильників "російської весни". 6 квітня добре керовані групи проросійських бойовиків оточили будівлю ОДА і прилеглий квартал, призначили з натовпу "альтернативних депутатів" обласної ради, провели "альтернативну сесію" і проголосили "Харківську народну республіку". Під час штурму будівлі Харківської ОДА були жорстоко побиті українські патріоти, які її охороняли.
Як розповідав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков інтерв'ю DT.UA, керівництво PСУ і командування армійського спецназу відмовилося брати участь в звільненні захоплених бойовиками адміністративних будівель, пославшись на відсутність воєнного стану, а більшість місцевих міліціонерів були або деморалізовані, або відверто симпатизували "русскому миру".
"У Харкові, я використовував вимнницкий "Ягуар", який ми мотивували, а також Нацгвардію і добровольців. Вони утримували ситуацію до тих пір, поки військові не оговталися і не зрозуміли, що це війна", – пояснив глава МВС.
Детальніше про події у Харкові в березні-квітні 2016 року читайте в інтер'ю Арсена Авакова у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".