Разом із президентом дошку відкривали командувач Національної гвардії Юрій Аллеров, а також міністр оборони і екс-командувач НГУ Степан Полторак.
Глава держави також зустрівся з бійцями 8-го полку оперативного призначення Західного територіального командування НГУ "Ягуар" (Вінниця) – учасниками штурму Харківської облдержадміністрації та антитерористичної операції.
Голова "Ради ветеранів АТО" Юрій Корсунов, а також учасник визволення Харківської ОДА Ігор Холод передали президенту прапор України, збережений під час захоплення будівлі бойовиками. Порошенко, у свою чергу, передав прапор новоназначеному голові облдержадміністрації Юлії Світличній як нагадування про подвиг героїв, які не дозволили терористам створити так звану "Харківську народну республіку", повідомляє прес-служба глави держави.
Навесні 2014 року в Харкові, як і в інших обласних центрах Південної та Східної України, проходили масові акції прихильників "російської весни". 6 квітня добре керовані групи проросійських бойовиків оточили будівлю ОДА і прилеглий квартал, призначили з натовпу "альтернативних депутатів" обласної ради, провели "альтернативну сесію" і проголосили "Харківську народну республіку". Під час штурму будівлі Харківської ОДА були жорстоко побиті українські патріоти, які її охороняли.
Як розповідав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков інтерв'ю DT.UA, керівництво PСУ і командування армійського спецназу відмовилося брати участь в звільненні захоплених бойовиками адміністративних будівель, пославшись на відсутність воєнного стану, а більшість місцевих міліціонерів були або деморалізовані, або відверто симпатизували "русскому миру".
"У Харкові, я використовував вимнницкий "Ягуар", який ми мотивували, а також Нацгвардію і добровольців. Вони утримували ситуацію до тих пір, поки військові не оговталися і не зрозуміли, що це війна", – пояснив глава МВС.
Детальніше про події в Харкові в березні-квітні 2016 року читайте в інтер'ю Арсена Авакова у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".