Звільнення зі служби за станом здоров'я: у яких випадках це можливо

Поділитися
Роз'яснення дав експерт.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні діє воєнний стан та триває загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Бувають ситуації, коли мобілізованих можуть звільнити з військової служби за станом здоров'я. Юрист юридичної фірми Gracers Сергій Савинський розповів виданню «РБК-Україна», у яких випадках це можливо.

Експерт наголосив, що мобілізовані можуть бути звільнені зі служби, якщо їхнє фізичне або психічне здоров'я не відповідає стандартам, необхідним для виконання військових обов'язків. Цей процес включає медичний огляд та оцінку військового лікаря або комісії. Савинський додав, що звільнення може бути тимчасовим або постійним.

Перелік хвороб, за яких військовий може бути звільнений з військової служби, міститься у Додатку 1 до «Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ».

Юрист наголосив, що діагнози для непридатності в мирний та воєнний час дещо відрізняються.

«Список захворювань, що які слугують для звільнення з військової служби в мирний час, набагато більший, ніж у воєнний», – пояснив він.

Які хвороби можуть бути підставою для звільнення від служби

До таких хвороб належать:

  • деякі інфекційні та паразитарні захворювання;
  • новоутворення, хвороби крові і кровотворних органів;
  • хвороби ендокринної системи, порушення харчування і порушення обміну речовин, їхні наслідки;
  • нервової системи, хвороби ока і придаткового апарату, хвороби вуха;
  • системи кровообігу;
  • органів дихання;
  • органів травлення;
  • шкіри і підшкірної клітковини;
  • кістково-м’язової системи і сполучної тканини;
  • сечостатевої системи;
  • вади розвитку, деформації та хромосомні порушення;
  • травми, отруєння та інші наслідки дії зовнішніх причин.

Також у Додатку можна ознайомитися детальніше, які діагнози підпадають під категорію військової непридатності. Слід зазначити, що згідно з наказом МОУ №490 від 18 серпня 2023 року «Про затвердження Змін у Положенні про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України», зі списку виключені деякі захворювання.

Тепер на фронті можуть опинитися ті українці, які мають туберкульоз, ВІЛ, гепатит, хворобу Паркінсона та інші. Такі зміни були введені Міноборони наказом №490 внесло зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, оскільки багато громадян ухилялися від призову з «липовими» діагнозами. Якими можуть бути наслідки «креативного» наказу Міноборони – читайте у матеріалі юриста LCF Law Group, молодшого лейтенанта запасу, інструктора із Tactical combat casualty care Володимира Романчука «Мобілізація по-новому: що зміниться у ВЛК і з якими хворобами візьмуть в армію» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі