Він оголосив, що в ході розмови президентів Франції, України, Росії і канцлера Німеччини вдалося домовитися про виведення військ і розробку "дорожньої карти" виконання Мінських угод. Але найбільше здивування викликало його твердження, що з'явилася домовленість про розміщення озброєної місії ОБСЄ. Про це пише Die Zeit.
За словами Порошенка, Путін нібито погодився на такий крок. Це дійсно могло б зрушити ситуацію з мертвої точки. Однак, після виступу перед пресою Порошенка інші учасники "Нормандської четвірки" не вийшли до журналістів, оскільки продовжувати розмову з російським президентом про бомбардування в Сирії. Після завершення обговорення, Путін дав свій коментар, але нічого не сказав про план розмістити озброєну місію ОБСЄ в Донбасі. Меркель і Олланд теж промовчали про це.
Таким чином, реальним результатом зустрічі в "Нормандському форматі" вчора стали "заяви про наміри", над якими ще доведеться добряче попрацювати головам МЗС чотирьох країн.
"На обличчям міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра і його французького колеги Жан-Марка Еро під час прес-конференції не було ознак радості від роботи, яку їм тепер доведеться проробити", - йдеться в статті.
Нагадаємо, що за результатами переговорів лідерів країн "Нормандської четвірки" у Берліні передбачається, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, учасники зустрічі попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на 4-х ділянках лінії зіткнення, серед яких буде Дебальцеве.
У той же час президент Володимир Путін повідомив свою версію підсумків берлінської зустрічі. За її словами, Москва лишт "підтвердила", що "готова розширити місію ОБСЄ в зоні відводу і в пунктах зберігання важкої техніки".
Зі свого боку президент Франції Франсуа Олланд заявив про численні труднощі в питанні розведення військ в Донбасі.