"Ми багато уваги приділили питанням безпеки і домовилися по цілому ряду позицій про те, що повинно бути зроблено найближчим часом в сенсі подальшого вирішення питань, пов'язаних з розведенням конфліктуючих сторін. Домовилися, що ми продовжимо вибір тих точок і тих місць на території, де можна буде продовжити цю роботу. У двох місцях цей відвід вже відбувся. Підтвердили, що ми готові розширити місію ОБСЄ в зоні відводу і в пунктах зберігання важкої техніки", - заявив він.
Також він повідомив про готовність продовжувати роботу з політичних питань врегулювання конфлікту в Донбасі, в тому числі в плані остаточних домовленостей про порядок імплементації та введення в дію договору про особливий статус в окремих районах Луганської та Донецької областей, у Луганській народній республіці та Донецької народній республіці".
Путін також заявив про відсутність прогресу у вирішенні гуманітарних питань на сході України.
"Ну і визначилися з деякими – на жаль, тільки з деякими – питаннями гуманітарного характеру. На жаль, тут багато чого досягти не вдалося, але висловили готовність вирішувати питання гуманітарного характеру. Тут, мабуть, просування саме мінімальне, оскільки пов'язано це було б, насамперед, з організацією соціальних виплат, допомог. Але, на жаль, тут прогресу поки що немає ніякого", - сказав Путін.
Як повідомлялося, за підсумками зустрічі президент Франції Франсуа Олланд заявив про численні труднощі в питанні розведення військ в Донбасі, а канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що "дива чекати не варто", хоча "досягнутий певний прогрес".
Нагадаємо, як повідомив за підсумками зустрічі в Берліні президент України Петро Порошенко, до кінця листопада глави міністерств закордонних справ затвердять основу проекту дорожньої карти щодо імплементації мінських угод.
Зустріч в "Нормандському форматі" відбулася у ніч з 19 на 20 жовтня. Порошенко, Меркель і Олланд провели тристоронні консультації перед самітом "Нормандської четвірки". Лідери скоординували свої позиції перед зустріччю з російським президентом.
Напередодні, 18 жовтня, президент України Петро Порошенкозаявив, що українська сторона виступає за узгодження на саміті лідерів нормандської четвірки в Берліні дорожньої карти реалізації мінських домовленостей.
В свою чергу, міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро заявив, що учасники саміту будуть вимагати від України "детальних зобов'язань щодо статусу Донбасу" і "календаря" проведення виборів в ОРДЛО.