Військовослужбовці Збройних сил України до кінця 2015 року отримають сучасні безпілотні авіаційні комплекси (БпАК) Spectator.
Як повідомляє прес-служба ДК "Укроборонпром", ці літаки були розроблені студентами Київського політехнічного інституту і вироблені ВАТ "Меридіан" імені С. П. Королева.
"Наші військові вимагають сучасного високотехнологічного озброєння. Безпілотники - один з найважливіших інструментів для армії XXI століття, і "Укроборонпром", як і обіцяв, надасть його українському війську", - зазначив глава "Меридіана" В'ячеслав Проценко.
Українські безпілотники відрізняються компактністю, у зв'язку з чим вони малопомітні. При цьому електричний двигун має низький рівень шуму. Максимальна висота, на яку може підніматися безпілотник, становить 2 км, максимальна швидкість - до 120 км/год, а тривалість безупинного польоту - до 2 годин.
"Безпілотник не має спеціальних вимог до стартового майданчика і додаткових пристроїв для зльоту - він може стартувати навіть з руки. Пристрій можна додатково оснастити камерою денного/нічного бачення з 10-кратним зумом, тепловізійної і мультиспектральной камерами, фотокамерою високої роздільної здатності, датчиком радіаційного фону та іншим обладнанням", - йдеться в повідомленні.
Spectator має необхідні якості для розвідки і відстеження водних і лісових масивів, нафто - і газопроводів, держкордону. Безпілотник може вести аерофотозйомку і застосовуватися в пошуково-рятувальних операціях.
22 вересня повідомлялося, що Державне підприємство "Антонов", що входить до складу держконцерну "Укроборонпром", і польська WB Electronics SA відпрацьовують плани співробітництва за програмою створення безпілотного авіаційного комплексу (БПАК) для Збройних сил України.
11 липня повідомлялося, що "Укроборонпром" зриває виконання оборонного замовлення.
Раніше Дмитро Менделєєв у статті "Черга у спину" для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна" писав, що "Укроборонпром" поставляє армії несправну військову техніку після "ремонту", ВСУ закуповують комерційне обладнання замість військового і відмовляються від техніки з Канади, а дві третини з помпою переданих армії новеньких БТРів зламалися через конструктивні недоробки.