Прокурори САП оприлюднили записи розмов народного депутата Сергія Кузьміних, які свідчать, що він міг отримувати гроші від постачальників медичної техніки – за перемоги в тендерах на закупівлю обладнання для лікарень на Житомирщині.
«Восени 2021 року представнику приватної компанії натякнули, що якщо та планує постачати медичне обладнання лікарням у Житомирській області, варто це питання попередньо узгодити з одним із народних депутатів», - йдеться у повідомленні.
Невдовзі між депутатом і постачальником відбулася розмова. Ішлося про обладнання для лікарні №2 ім. В.П. Павлусенка на 40 млн гривень. За свої «послуги» депутат попросив 30% від суми укладених договорів. Гроші також мали стати «гарантією» подальшої співпраці.
Згодом відбувся тендер, лікарня придбала МРТ, системи ультразвукової діагностики та лапароскопічний набір для хірургічних процедур.
Після оплати обладнання між депутатом і постачальником відбулася нова розмова, під час якої ішлося про суми «відкатів», зокрема, за контракт на систему УЗД підозрюваний просив 558 тисяч грн.
Отримати 37,5 млн за МРТ та 398 тисяч за лапароскопічний набір Кузьміних не встиг – 28 січня його затримали «на гарячому» – під час передачі 558 тисяч.
Сергій Кузьміних – підприємець, волонтер, брат легендарного командира батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади, «кіборга» Олега Кузьміних. До Верховної Ради обрався у 2019 році, очолює підкомітет з питань фармації і фармацевтичної діяльності Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Депутату підготували підозру за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України – зловживання впливом, одержання хабара за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (штраф від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 2-5 років ув'язнення).
Та вручити її особисто не змогли, підозрюваний послався на «депутатський імунітет», а його адвокати стверджують, що він перебуває у лікарні. З цієї ж причини Кузьміних не з’являється на виклики слідчих, назву лікарні його адвокати не повідомляють.
Повідомлення про підозру скерували за місцем роботи Кузьміних – до Верховної Ради, та на його домашні адреси. Тож з 31 січня депутат набув статусу підозрюваного.
Напередодні у Telegram-каналі НАБУ з’явилося повідомлення, в якому детективи закликали депутата не боятися слідства та нагадали, що ігнорувати виклики на законних підставах він може тільки якщо його стан аж такий важкий, що не дозволяє залишати лікарню.
Сьогодні ж речниця «Слуги народу» Юлія Палійчук повідомила, що Кузьміних просить тимчасово виключити його з фракції з можливістю повернення, якщо його невинуватість буде доведено у суді. Листи з проханням він направив голові партії «СН» Олені Шуляк і голові фракції Давиду Арахамії.