Зовнішнє незалежне оцінювання будуть використовувати в середній школі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зовнішнє незалежне оцінювання будуть використовувати в середній школі Четвертокласники і дев'ятикласники теж будуть здавати ЗНО © lisafx / Depositphotos
У початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти.

Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі, пише в своїй статті для DT.UA Оксана Онищенко.

Як зазначила в коментарі DT.UA екс-заступник міністра освіти, віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун, згідно з проектом закону "Про освіту" передбачається перехід на 12-річну школу, при цьому останні три роки навчання в старшій школі будуть профільними. Доступ до старшої школі буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс.

" Таким чином, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об'єктивності проведення і визначення результатів", - цитує її слова Онищенко.

В той же час, у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти. Як зазначив директор УЦОЯО Вадим Карандій, для того, щоб моніторинг був максимально ефективним, дане дослідження буде проводитись не на всій сукупності учнів, а тільки на вибірці.

"Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько
400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, НАПНУ та ін.", - розповів він.

Читайте також: Третина українців вважають викладачів ВНЗ корумпованими

Нагадаємо, відповідно до соцопитування фонду "Демократичні ініціативи", населення України стабільно підтримує систему вступу до вишів через зовнішнє незалежне оцінювання.

Детальніше про основні напрями розвитку ЗНО читайте в статті Оксани Онищенко "ЗНО - ватерпас реформ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі