Воєнний стан: хто може вручати повістки

Поділитися
Воєнний стан: хто може вручати повістки © Віктор Назаров/Telegram
Роз'яснення дали експерти.

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримали повістки. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, хто може вручати повістки.

Який порядок вручення повісток діє в Україні

Юристи пояснили, що повістка є виключно письмовим документом, який видається на ім’я конкретної особи, тобто військовозобов’язаного із зазначенням обов’язку такої особи з’явитись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Тепер повістку можуть формувати  у програмі Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів – їх надсилають поштою.

«Законом не визначено місце, де повинна вручатися повістка, тому фактично її можуть видати в будь-якому місці. Наприклад, за місцем проживання військовозобов’язаного, за місцем навчання, роботи, на вулицях, зупинках, блокпостах, громадських місцях», – йдеться у повідомленні.

Хто може отримати повістку

Експерти зазначили, що згідно з п. 3 статті 22 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», лише військовозобов’язані громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до ТЦК та СП для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період.

«Громадяни України, що були виключені з військового обліку раніше, згідно чинного законодавства можуть бути поновлені на військовому обліку, тому треба завжди перевіряти інформацію!», – йдеться у повідомленні.

За словами юристів, якщо хтось наполягає на вашій появі у військкоматі без належної повістки – можна вимагати законного письмового сповіщення.

Хто має право вручати повістки

В Україні повістки можуть вручати:

  • Представники ТЦК та СП;
  • представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій);
  • представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
  • представники підприємств, установ, організацій на їхній території та в місцях виконання працівниками своїх обов’язків.
  • представники відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ, які вручають повістки тільки тим, хто перебуває в них на військовому обліку, можуть вручати повістки на всій території України.

Вручати повістки можуть особисто, так і засобами поштового зв’язку. У першому випадку повістку вважатимуть врученою, якщо:

  • резервіст або військовозобов’язаний поставить особистий підпис про отримання повістки;
  • за наявності відеозапису вручення повістки або ознайомлення з її змістом, зокрема відео доведення акта відмови від отримання повістки;
  • за наявності відеозапису відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки.

Раніше ми писали, чи можна отримати відстрочку від призову, якщо дружина вагітна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Alex Shapowal
12 Березня, 07:05
Представники тцк-сп таки не можуть вручать повістки.По закону,звісно.Адже для того,щоб вручити у когось з них повинен бути наказ коменданта на дозвіл перевірки документів і бути заповнена повістка.А ці стцкуни мають купу пустих бланків з підписами,які заповнюють на місці,або після забусярення в приміщенні тцк.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі