ZN.UA вперше запитало в українців, як вони ставляться до «мирного плану» Путіна, оголошеного перед Самітом миру – дослідження ZN.UA – исследование ZN.UA

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
ZN.UA вперше запитало в українців, як вони ставляться до «мирного плану» Путіна, оголошеного перед Самітом миру – дослідження ZN.UA – исследование ZN.UA © EPA-EFE/ALEXANDER KAZAKOV
Більшість українців не згодні завершити війну ціною передачі РФ частини території. Щоправда, у випадку із можливим позаблоковим статусом України, одностайність менша.

Перед Самітом миру, який відбувся у Швейцарії минулого місяця, російський диктатор Владімір Путін заявив, що РФ може припини війну проти України за певних умов. Українська влада та західні партнери справедливо назвали ці «умови» ультиматумом. Що стосується звичайних українців, то 59% з них звернули увагу на ці заяви Путіна. Що вони про них подумали розповіла Інна Ведернікова у статті «Війна чи мир. Українці хочуть повернути кордони 1991 року, але чиїми руками? Результати соціологічного дослідження».

В рамках соціологічного дослідження, проведеного на замовлення ZN.UA Центром Разумкова, українцям поставили питання: «Як ви вважаєте, чи варто Україні погоджуватися на виконання умов, висунутих Владіміром Путіним, заради припинення Росією війни?». Відповідь респондентів виявилась досить красномовною.

Зокрема, серед поступок, до яких можуть бути готові громадяни України, точно немає виведення наших військ з території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у їхніх адміністративних кордонах. Зокрема, не згодні на це 83% українців. Крім того, 84% опитаних проти того, аби Україна офіційно віддала ці області РФ.

Що стосується скасування всіх західних санкцій, введених проти Росії, то з цією «умовою» не згодні 77% громадян.

Водночас в українців розійшлися думки з приводу того, чи можна погодитись на закріплення в Конституції нейтрального позаблокового без’ядерного статусу України. Зокрема, 58% громадян виступають проти цього, 22% – навпаки, підтримують.

Якщо говорити про регіональний вимір, то лише 9% жителів заходу України допускають внесення таких змін до Конституції. Центр дав 25% згодних, схід — 23%. Тоді як  39% жителів півдня готові підтримати нейтралітет України. (Якщо подивитися на цю цифру в розрізі віку, то до нейтралітету більше схиляються жителі півдня віком 60+.)

Опитування провели з 20 по 28 червня 2024 року. Загалом опитали 2007 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Раніше президент України Володимир Зеленський припустив, що російського диктатора Владіміра Путіна можуть запросити на наступний Саміт миру. Разом з тим  він висловив припущення, що російський диктатор не сяде за стіл перемовин найближчим часом, адже він сильно наляканий виїздом з Росії. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі