Представники освітніх організацій і профспілок, раніше викриті у плагіаті, скерували президентові Володимиру Зеленському листа, у якому просять сприяти якнайшвидшому призначенню міністром освіти і науки Сергія Шкарлета, який виконує роь в.о.
При цьому викривач антіплагіатной ініціативи «Діссергейт» раніше надав достовірні факти масштабного академічного плагіату в науковому доробку пана Шкарлета, зокрема в статті з одноосібним авторством і колективній монографії.
Підписанти наголошують, що тривала відсутність профільного міністра негативно позначається як на авторитеті самого міністерства, так і керованої ним галузі.
Аргументуючи призначення саме Шкарлета, освітяни звертають увагу на його «значний управлінський досвід та розуміння проблем галузі», пише «РБК-Україна» із посиланням на копію листа, наявну у розпорядженні редакції.
Серед підписантів листа – голова Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Леонід Губерський, голова Асоціації ректорів технічних навчальних закладів України Михайло Згуровський, голова Асоціації працівників аграрних навчальних закладів України «Украгроосвіта» Станіслав Ніколаєнко та інші.
Колишній ректор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Губерський є послідовним противником боротьби з плагіатом в українській науці. У 2017 році він став лауреатом громадської антипремії «Академічна негідність» у номінації «Токсичний ректор».
Не менш відомий і колишній очільник МОН Станіслав Ніколаєнко. Очолювана ним спецрада свого часу присудила, а згодом підтвердила ступінь доктора педагогічних наук дружині віцепрем’єр-міністра Катерині Кириленко, дисертація якої містила махровий «лептонний» плагіат.
Уславився Ніколаєнко і плагіатом у своїй докторській дисертації (у вигляді монографії), де більш як половина – чужі тексти, які десятками сторінок він видавав за власні. У 2016 році Ніколаєнко висувався у номінації «Плагіатор року» антипремії «Академічна негідність».
Відзначився на полях боїв із академічною доброчесністю і багаторічний ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Згуровський. Зокрема, свого часу «привів» до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) людину, яка за часів міністра Табачника вирішувала у МОН «корупціогенні» питання і пішла з міністерства внаслідок люстрації.
Згуровський двічі висувався у номінації «Токсичний ректор» антипремії «Академічна негідність» – у 2018 та 2019 роках. Ректор не задекларував доходи у США, а також використовував гроші очолюваного вишу на особисті потреби.