ЄС зробив Шкарлету попередження через спробу зруйнувати реформу в МОН - ЗМІ

Поділитися
ЄС зробив Шкарлету попередження через спробу зруйнувати реформу в МОН - ЗМІ © Василь Артюшенко, ZN.UA
Представництво ЄС в Україні направило листа Шкарлету на минулому тижні.

В.о.  міністра освіти та науки Сергій Шкарлет отримав офіційне попередження представництва ЄС В Україні щодо небезпеки змін у відомстві, які руйнують реформи, проведені раніше. Про це повідомила «Європейська правда» з посиланням на дипломатичні джерела.

За даними ЗМІ, раніше Міносвіти представило уряду проект рішення, яке передбачає зміну структури відомства. Зокрема, в документ мова йде про реорганізацію (ліквідацію) всі директоратів, які утворилися кілька років тому в рамках реформи державної служби. Фінансування реформи забезпечував Європейський Союз.  Міністерство освіти було одним з пілотних відомств, які отримали європейські грантові кошти для проведення такої реформи.  Грант також передбачав заповнення новоутворених посад з гідною оплатою на відкритих конкурсах.

Однак, зміни, які запропонував Шкарлет порушують не лише обов’язки України в рамках проведеної реформи, але й умови надання зарезервованої для Української держави макрофінансової допомоги Євросоюзу. Тому проект рішення МОН відхилили урядові структурами як такий що суперечить міжнародним зобов’язанням України. Про відповідну ініціативу  також дізналися західні донори.

Вказано, що на минулому тижні представництво Євросоюзу звернулося з листом до Шкарлета та нагадало йому про безповоротну допомогу Україні у сфері освіти та науки. Фінансування лише виконуваних на даний момент програм має загальну вартість понад 200 млн євро.

У Європейському Союзі підкреслили, що таке  фінансування спирається на реформу держслужби, яку підважують дії в. о. міністра освіти.

"У зв’язку з цими стратегічними пріоритетами (за якими Україна отримує від ЄС та держав ЄС грантову допомогу), як ви напевно знаєте, ЄС тісно залучений до реформи держу правління, яка лишається наріжним каменем підвищення здатності держслужби досягати результату", - йдеться у листі представництва.

На підставі цього Євросоюз вважає важливим збереження шести директоратів Міністерства освіти та науки із високооплачуваними співробітниками, утворених у рамках фінансованої ЄС реформи.

"Ми закликаємо вас продовжувати належну дію цих структур і посилювати їхню роль у міністерстві... Будь-який відкат досягнутого раніше успіху у реформах безсумнівно викличе нашу занепокоєність та може підірвати нашу співпрацю, яку ми сприймаємо як успішну і прагнемо продовжувати – в тому числі, можливо, через нові програми допомоги у рамках реформи держслужби", - зазначено у листі.

Нагадаємо, Комітет з етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти визнав, що в трьох роботах в. о. голови Міносвіти Сергія Шкарлета присутній плагіат. Цю інформацію підтвердили не лише українські, а й міжнародні фахівці.

У свою чергу Шкарлет позивається до Агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), яке виявило плагіат у його дисертаціях.

Вчені-учасники ініціативи «Діссергейт», яка бореться з плагіатом, вказали на негативні наслідки призначення міністром освіти і науки людини, яка була викрита на плагіаті. І яка тим самим цю науку дискредитує. Докладніше читайте в матеріалі «Посада з чужого плеча» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі