Знайти в собі сили: психолог назвав чотири правила, які допоможуть подолати стрес

Поділитися
Чим довше тягнеться війна, тим складніше українцям.

Повномасштабне вторгнення Росії руйнує всі сфери життя українців, а також шкодить їх психологічному стану.  

Психолог Валентин Кім розповів, яку небезпеку несе постійний стрес і як можна собі допомогти самостійно, пише «Главком».

Стрес призводить до зміни гомеостатичної рівноваги у нашому організмі. Гомеостаз – це ідеальний стан організму (дихання, кров'яний тиск, інтенсивність вироблення гормонів та ін.), необхідний для функціонування та розвитку.

Стрес всю цю рівновагу руйнує, так як для виживання потрібна інша стратегія поведінки. Потрібен новий розклад роботи всіх частин та механізмів нашого тіла. Потрібні інші пріоритети у фізіологічних процесах. І все це нововведення теж має бути збалансованим. Воно називається аллостаз. Або – аллостатична рівновага.

Серія стресів, що триває, викликає виснаження всіх частин організму. Стрес потребує загострених реакцій, а на хронічне загострення жодних ресурсів не вистачить.

Якщо ми надто часто «включаємо» наші реакції на стрес – то хронічний характер постійної включеності стає руйнівним. Аллостаз обходиться дорожче за гомеостаз.

Реакція на стрес життєво важлива для виживання. Проте не менш важливими є і навички роботи зі стресом, які можна натренувати. Потрібно навчитися не тільки «вмикати» сигнал тривоги, а й «вимикати» його.

Чотири правила, що допоможуть подолати стрес

  • Фізична активність. Потрібно буквально «втекти» від небезпеки. Тіло отримує фізичну активність та завершує звичний цикл відпрацювання стресу.
  • Фрустрація. Негативні емоції мають бути проявлені. Скарга чи навіть плач допомагають зняти емоційну напругу. Не можна тримати все у собі.
  • Переадресація агресії. Якщо ви відчуваєте гнів після стресу - вам життєво необхідно перенаправити його в безпечне русло. Каналізувати, інакше кажучи. Головне – не перенаправляти його на близьких чи випадкових перехожих.
  • Соціальна підтримка. Ми соціальні істоти та звичайне людське спілкування містить колосальний терапевтичний ресурс. Нам потрібне спілкування з іншими представниками нашого виду. Інакше стрес лише посилиться.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі