Журналісти програми "Схеми" опублікували своє відеорозслідування, що розповідає про співробітників Служби безпеки України, які пересуваються на наддорогих автомобілях - вартість деяких досягає 50-70 тисяч доларів, відео опубліковане на каналі "Радіо Свобода" в YouTube.
"Офіційну зарплату держслужбовця на таке авто можна було б накопичувати довгі роки, а то й все життя", - наголошується в сюжеті журналістів.
Про незаконні способи заробітку правоохоронців в Україні вже відомо багато. Тому журналіст Михайло Ткач вирішив придивитися - хто саме їздить на транспорті, несумісним із офіційними доходами. "Такий інтерес до закритого елітного світу силовиків викликав фізичне протистояння. Серед білого дня у державної установи журналістів, які відкрито неодноразово представлялися, - просто заламали і силою затягнули в будівлю СБУ - забравши камеру і приватні речі, змушуючи писати зізнання у шпигунстві", - йдеться в описі сюжету.
На інцидент з силовим затриманням журналістів відреагував голова СБУ Василь Грицак, йдеться в повідомленні. Він публічно пообіцяв покарати винних підлеглих. Тим часом парламентський Комітет з питань свободи слова заслухав справу і викликав Грицака в Раду відзвітувати про результати внутрішнього розслідування.
У той же час міліція відкрила кримінальне провадження за статтею 171 - це перешкоджання журналістській діяльності - і згодом передала справу у військову прокуратуру, яка і повинна розслідувати злочини співробітників СБУ.
Раніше помічник державного секретаря США з питань Європи і Євразії Вікторія Нуланд заявила, що корупція, помилки уряду і надмірна бюрократизація є "історичними демонами України".
У червні посол США в Україні Джеффрі Пайетт заявив, що корупція на вищому рівні є для Українибільшою загрозою, ніж російські танки. "Впоратися з цією загрозою можуть лише самі українці", - зазначив Пайетт.
Російський бізнесмен Костянтин Григоришин у своєму недавньому інтерв'ю повідомив про те, щоукраїнський уряд зберегло корупційні схеми, збудовані під час правління президента Віктора Януковича.
Функціонуюча система державного управління зберігає в собі велику кількість корупційних ризиків. Детальніше про них на прикладі аналізу проекту з проведення інвестиційних конкурсів в Києві, читайте в матеріалі Івана Сікори для ZN.ua "Київське інвестиційне дежавю з присмаком корупції".