Журналіста "Української правди" запросили на розмову в СБУ

Поділитися
Журналіста СБУ зацікавилось журналістом "УП" як свідком
Він проходить свідком у справі про "розголошення державної таємниці".

Слідчий Служби безпеки України викликав журналіста "Української правди" Олексія Братущака на розмову як свідка у справі про розголошення державної таємниці.

"Зараз ніякого статусу у вас немає, ви як свідок", - наголосив слідчий Костюк у телефонній бесіді з журналістом.

Співробітник СБ України не відповів на питання про те, чи ведеться прослуховування телефонів співробітників видання. Проте запросив журналіста для спілкування у свій кабінет за адресою Аскольдовий провулок, 3а.

За твердженням журналіста, контакти слідчого СБУ він дізнався з власних джерел і сам зателефонував йому. "Щоправда, він одразу не відповів, а за кілька хвилин перетелефонував", - зазначив Братущак.

Джерела "УП" повідомили про те, що справа про "розголошення державної таємниці" пов'язана з матеріалом, який був опублікований півроку тому.

"Нібито, вони кілька місяців чекали на висновок експертів, чи є в статті "державна таємниця"", - пояснили тяганину у діях СБУ співрозмовники журналістів.

У виданні пов'язують активізацію слідчих дій СБУ з публікацією іншого матеріалу, який вийшов цього місяця. І наголошують на тому, що протягом тижня ніхто не зміг вказати на те, де саме у статті містилася "державна таємниця".

У четвер, 14 вересня, в редакцію "Української правди" прийшов співробітник СБУ, який просив зняти статтю та надати документи. Тоді стало відомо про те, що слідчий відділ Головного управління СБУ в Києві та Київській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні №22017000000000256 від 29 червня 2017 року за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 328 КК України (розголошення державної таємниці).

За даними Інституту масової інформації, в Україні протягом п'яти місяців поточного року зафіксовано 102 випадки порушення свободи слова. Минулого року за цей самий період було зафіксовано 108 таких випадків.

В ІМІ також звернули увагу на зростання кількості випадків політичного тиску на журналістів – за п'ять місяців зафіксовано три таких випадки (у 2016 році три таких випадки були зафіксовані протягом цілого року). Вони пов'язані з електронним декларуванням. Так, зафіксовані випадки тиску на члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії з боку "Радикальної партії Ляшка" та випадок, пов'язаний з місцевою владою на Кіровоградщині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі