Повну версію матеріалу в форматі лонгріду можна подивитися тут.
Хмельницький набрав 3,4 бала з п'яти можливих в індексі оцінки можливостей і свобод муніципального опитування IRI, проведеного групою «Рейтинг».
67% опитаних містян вважають, що можуть вільно висловлювати свої думки, 56% задоволені можливістю бути включеними в процес формування міських рішень.
Більше половини містян (66%) почуваються безпеці, повертаючись додому з настанням темряви. У тривожній групі - 27%.
Місто доволі зручне для пішоходів - за цією позицією воно посідає третє місце серед усіх обласних центрів.
Хмельницький активно будується, розвивається спортивна інфраструктура, зводяться нові навчальні заклади. Однак проблема збереження історичних будівель і переповнених класів і груп досі актуальна для міста.
Серед пріоритетів влади хмельничани називають медицину (40%), боротьбу з корупцією (28%), освіту, ЖКГ (по 26%), дороги (23%) і громадський транспорт (22%), свідчать дані опитування Міжнародного республіканського інституту ( IRI), проведеного компанією Info Sapiens.
За два роки до сімейних лікарів звертались 80% жителів міста, 93% з них залишились задоволені візитом. З комунальниками довелося мати справу 60% хмельничан, їхньою роботою залишилися задоволені 73%.
До органів соціального захисту звертались 42% опитаних, 84% вважають, що їм там дійсно допомогли. 28% містян довелося мати справу з поліцією, незадоволені спілкуванням залишилися 33%, ще 67% оцінюють роботу місцевих правоохоронців задовільно.
У мерію і міськраду зверталась майже однакова кількість хмельничан - 20% і 19% відповідно, задоволені роботою чиновників 90% і 80% відповідно.
13% опитаних розповіли соціологам, що упродовж останніх двох років зверталися до суду. Попри те, що судова реформа в Україні забуксувала, а роботу вітчизняного правосуддя українці оцінюють негативно, в Хмельницькому ситуація протилежна: 77% опитаних залишилися задоволені їх роботою, 23% - ні.
Опитування проведене соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI). Дані збиралися в місті Хмельницький 27-29 вересня 2020 року методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n = 600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.
*Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені в цьому документі, належать авторам і не обов'язково відображають погляди USAID або уряду Сполучених Штатів Америки.
Матеріал «Країна по поличках. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ» публікується в рамках нового проекту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проект доступний українською і російською мовами.