Жертвами тортур в Донбасі стали 4 тисячі осіб - доповідь ООН

Поділитися
Жертвами тортур в Донбасі стали 4 тисячі осіб - доповідь ООН © UBR
У більшості інцидентів розслідування не ведуться.

У період з 2014 до 2021 жертвами тортур і жорстокого поводження стали близько 4000 затриманих у зв'язку з конфліктом в Донбасі. Такі дані оприлюднені в доповіді Організації Об'єднаних Націй з прав людини.

«У період з 2014 до 2021 року жертвами тортур і жорстокого поводження стали близько 4000 затриманих у зв'язку з конфліктом (приблизно 3400 чоловіків і близько 600 жінок), включаючи приблизно 340 жертв сексуального насильства», - повідомили в організації, передає "Радіо Свобода".

За даними ООН, близько 1500 випадків здійснили урядові актори і близько 2500 - збройні групи та інші актори на території, контрольованій угрупованнями «ДНР» і «ЛНР».

«Заборона катування та іншого жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження є абсолютною. Тортури ніколи не можуть бути виправданими. Через сім років після початку конфлікту неприйнятно, що такі жахливі порушення прав людини залишаються переважно невирішеними», - заявила голова Моніторингової місії Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні Матильда Богнер.

Крім того, в двох додатках до доповіді детально описані два знакових місця утримання під вартою - одне в Харківському СБУ в 2014-2016 роках, яке вже не використовується, а також місце під назвою Ізоляція в підконтрольному сепаратистам Донецьку, яке працює з 2014 року і до сих пір.

"Щодо Ізоляції ми серйозно стурбовані тим, що найгірші порушення, які ми зафіксували там і в інших місцях тримання під вартою на території, контрольованій бойовиками, і далі тривають там щодня. Ці порушення потрібно зупинити", - підсумувала Богнер.

Як повідомлялося раніше, комітет Парламентської асамблеї Європи з питань рівності і недискримінації прийняв більшість поправок в резолюції по кримським татарам від України. Назву резолюції змінять з нейтральної «Ситуація з кримськими татарами» на більш жорстку «Порушення прав людини, скоєні проти кримських татар в Криму».

За останні чотири роки в окупованому РФ Криму зафіксовано близько 5 тисяч порушень прав людини. Зокрема, за вказаний період найчастіше порушувалося право на справедливий суд. Таких випадків 40%. Ще по 15% порушень припадає на затримання і допити, а 13% - на арешти. Крім того, 7% порушень стосуються права на здоров'я. Також по 5% порушень пов'язано з незаконним етапуванням і обшуками.

У травні 2021 двом бойовикам, які катували українських військових в Донбасі, повідомили про підозру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі