Зеленський санкціонував затримання російського танкера – журналіст

Поділитися
Зеленський санкціонував затримання російського танкера – журналіст © СБУ
10 членів екіпажу танкера затримані, їх вже допитали.

Журналіст Юрій Бутусов повідомив про те, що президент України Володимир Зеленський санкціонував затримання російського танкера NEYMA, який раніше блокував українські судна в Керченській протоці, після чого російські прикордонники атакували українські кораблі, і захопили їх разом з екіпажем.

"Перша антиросійська операція Зеленського - президент санкціонував затримання російського судна "Нейма", причетного до захоплення українських катерів в Керченській протоці", - написав у четвер Бутусов в Facebook.

Він також зазначив, що 10 членів екіпажу танкера затримані, їх вже допитали.

25 липня СБУ разом з Військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA. За інформацією українських прикордонників, 24 липня в порт Ізмаїл під прапором РФ "NIKA SPIRIT", який за даними міжнародної інформаційної системи EQUASIS ідентифіковано як вже відомий танкер NEYMA, що який використовували для перекриття Керченської протоки.

Читайте також: СБУ відпустила моряків з затриманого російського танкера – ЗМІ

Як повідомлялося, 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив термін утримання під вартою усім 24 морякам ще на три місяці.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти". Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення.

Наприкінці листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з країнами "Великої сімки".

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі