Зеленський розповів, коли запропонує Раді нового генпрокурора

Поділитися
Зеленський розповів, коли запропонує Раді нового генпрокурора © zik.ua
У червні президент вніс у Верховну Раду подання про надання згоди на звільнення Юрія Луценка.

Президент України Володимир Зеленський анонсував внесення кандидатури нового генерального прокурора вже після формування більшості у новообраному парламенті. Про це він сказав на зустрічі з представниками ділових кіл Китаю, повідомила пресслужба ОП.

"Ми підтверджуємо реформу судової системи та антикорупційних органів. З 5 вересня почне роботу Вищий антикорупційний суд. Після формування більшості в новому парламенті з'явиться кандидатура нового генпрокурора. Таким чином, ми зможемо на ділі захищати інвесторів від впливу правоохоронних органів", - підкреслив Зеленський.

Генпрокурор призначається на посаду і звільняється президентом України за згодою Верховної Ради. Парламент може висловити недовіру генеральному прокурору, що має наслідком його відставку з посади.

З травня 2016 року цю посаду обіймає Юрій Луценко.

11 червня у Верховній Раді зареєстрований проект постанови №10380 про надання згоди парламенту на звільнення президентом Луценка з посади генпрокурора. Станом на 1 липня документ визначений президентом як невідкладний.

Заступник голови офісу президента Руслан Рябошапка пояснив ініціювання звільнення генпрокурора: "Є юридична позиція, пов'язана з тим, що, незважаючи на зміни в закон про прокуратуру про те, що генеральний прокурор не зобов'язаний мати юридичну освіту, інші норми закону про прокуратуру кажуть про те, що прокурором Генеральної прокуратури може бути тільки людина, яка має юридичну освіту".

Читайте також: Генпрокурор і прем'єр-міністр два роки не робили ніяких зусиль зі встановлення контролю над використанням бюджетних коштів в оборонці — експерт

У своїй статті для DT.UA головний експерт Антикорупційної групи РПР, StateWatch Олександр Лємєнов писав, що у Раді говорять про те, що голоси за відставку Луценка є, але Зеленський не вніс кандидатуру нового генпрокурора, і депутатам нікому заглянути в очі та сказати: "Бачиш! Я ж тебе підтримав! Пам'ятай про це!". Без такої процедури голосувати за відставку багатьом боязно.

Докладніше читайте в матеріалі Лємєнова "Звільнення Луценка: ні любові, ні смутку, ні жалю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі