В РНБО розповіли, що карантин вихідного дня зменшив пересування і контакти між українцями. Зокрема, активність громадян у великих містах з населенням понад 100 тисяч в суботу знизилася на 18,5%, а в неділю - на 27%. Президент Володимир Зеленський називав карантинні обмеження «правильним кроком».
Про це йшла мова на традиційній селекторній нараді з питань запобігання поширенню COVID-19, що відбулася під його головуванням в понеділок, повідомляє прес-служба глави держави.
"Вважаю, що Україна зробила правильний крок. Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що у вихідні фіксують найбільшу кількість нових випадків зараження. Зменшення контактів між людьми - це порятунок життів. У той же час треба відновити і вдосконалити всі програми економічної допомоги підприємцям, працівникам, які втратили роботу, одиноким людям ", - підкреслив Зеленський.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд вже реалізує і підготував додаткові заходи для підтримки бізнесу і людей, які втратили частину доходів через карантин вихідного дня.
«Так, ми відновлюємо підтримку малих підприємців з дітьми, програму по частковому безробіттю, коли компенсується частина зарплати працівника. Також будуть діяти «кредитні канікули» для бізнесу в рамках програми «5-7-9», визнання карантину вихідного дня форс-мажором, що допоможе бізнесу в питанні оренди і виконання інших зобов'язань», - сказав Прем'єр-міністр.
На думку експертів, програма "5-7-9» не оживила кредитування в країні. Частка кредитів даної програми в загальному обсязі кредитування корпоративного сектора близько 1,7%. Крім того, більше 70% кредитів за програмою "5-7-9" пішли на рефінансування старих боргів. Станом на 10 листопада кількість виданих за програмою позик збільшилася до 5373, а їх обсяг - до 12690 млн грн. Основним користувачем програми є аграрний сектор, на який припадає понад половини загального обсягу наданих кредитів. Про інші результати роботи держпрограми по кредитуванню бізнесу читайте в статті Віталій Ломакович та Михайла Джуса " Ефект" 5-7-9 " для ZN.UA.
Нагадаємо, сьогодні заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак порадила підприємцям "знайти інші додаткові види заробітку під час карантину - онлайн, дистанційно, на винос" і запропонувала малому бізнесу "перетворювати проблеми в нові можливості" і, як варіант, йти працювати в лікарні. За словами, Микитчак лікарні і центри медичної допомоги потребують "сильних і здорових робочих руках": економістів, бухгалтерів, санітарів, техніків, працівників пральні та кухні, електриків, водіїв, охоронців, вахтерів, різноробочих тощо.