Президент України Володимир Зеленський провів нараду з керівниками силового блоку та свого офісу щодо Маріуполя. Місто залишається у блокаді й під жорстокими обстрілами окупантів понад 50 днів.
«Провів сьогодні важливу зустріч з усіма керівниками силового блоку держави. Головна тема – це Маріуполь», - повідомив він під час щоденного звернення.
На нараді були присутні головнокомандувач ЗСУ, начальник Генштабу, керівник ГУР, командувач Нацгвардії, очільники МВС та СБУ, керівник ОПУ, секретар РНБО та голова нашої делегації на українсько-російських переговорах.
Загалом українськими військовим звільнено від окупантів вже 918 населених пунктів різного масштабу. Там триває розмінування, відновлюється постачання електрики, води та газу, нормалізується робота поліції, пошти, структур державної та місцевої влади.
«Успіхи наших військових на полі бою справді вагомі. Історично значущі. Але ще недостатні, щоб очистити нашу землю від окупантів. Будемо бити їх більше. Завдання номер один – прискорення миру», - наголосив Зеленський.
На думку президента, із цим завданням ЗСУ пораються блискуче.
Блокада Маріуполя за тривалістю ще непорівнянна з Ленінградською, але за інтенсивністю обстрілів та нелюдськістю її перевершує. За словами мера міста Вадима Бойченка, рахунок загиблих йде на тисячі – від 10 до 20 тисяч осіб.
13 квітня лідери полку «Азова» та 36-й бригади морпіхів записали спільне звернення та підтвердили, що їм вдалося об’єднатися на захист міста. Прориваючись до «азовців», частина морпіхів потрапила у полон окупантів.
Чи є у в України стратегія щодо Маріуполя? Якщо воєнного рішення немає, то яке є? А головне – як швидко його можна реалізувати? Докладніше читайте у статті Інни Ведернікової «Маріуполь, рідний… Що далі?» у ZN.UA.