Президент Володимир Зеленський поставив ряд питань до кандидатів на посаду канцлера Німеччини. Крім іншого, його цікавила перспектива членства України в ЄС і гарантії безпеки. Про це йдеться в повідомленні на сайті президента.
Відзначається, що Зеленський взяв участь у панельній дискусії на тему: "Роль Німеччини в світі", організованої Мюнхенській конференції з безпеки (MSC), під час якої виступив з відеозверненням до кандидатів на посаду канцлера.
За його словами, 26 вересня стане важливим днем не тільки для них, але і для України.
"Чи згодні ви, що європейський проект не буде завершеним і повноцінним без України? Чи згодні ви, що шлях України до Європи має бути дорогою з двостороннім рухом? Від Революції Переваги, коли сотні українців віддали свої життя за європейський вибір, пройшло сім років. чи не втомилася Європа так довго ховатися від питання членства України в ЄС? і чи не час від дипломатичних избеганий перейти до чітких відповідей, умовам, кроків і термінів? "
Зеленський нагадав, що зараз біля державних кордонів України розміщено близько 100 тисяч російських військових. У цій ситуації всі європейські лідери підтримують надання нашій країні належних гарантій безпеки, але в той же час Україна не є членом НАТО.
"Тому, якщо ми не в НАТО, про які саме гарантії йдеться?" - також запитав він.
Він також запитав, чи є анексія Росією Криму та війна на сході України, а також півтора мільйона переселенців достатніми причинами, щоб не розглядати всерйоз ідею відновлення самітів ЄС - Росія до відновлення територіальної цілісності України.
Відзначається, що участь в дискусії взяли голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС), прем'єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет, віце-канцлер - федеральний міністр фінансів Німеччини (Соціал-демократична партія Німеччини, СДПН) Олаф Шольц і співголова партії Союз 90/Зелені анналах Бербок.
Нагадаємо, що Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю ZN.UA заявила, що Україна переоцінює вплив Німеччини в НАТО, потрібно говорити з іншими країнами.
Ангела Меркель під завісу свого канцлерства шокувала українців і багатьох європейців своєю пропозицією запросити Владіміра Путіна на саміт з Євросоюзом. І це при тому, що в Україні і без того останнім часом наростає роздратування і нерозуміння позиції Берліна з багатьох питань.
Навіщо Меркель це зробила? Чому Німеччина виступає проти надання Україні ПДЧ? Чому відмовляється продавати нам зброю для захисту від Росії? Чи буде вона компенсувати нашій країні втрати від запуску «Північного потоку-2»? Ці та інші запитання Тетяна Силіна поставила в інтерв’ю Надзвичайному та Повноважному Послу ФРН в Україні Анці Фельдгузен.