Зеленський: Якби у 2014 світ належним чином зреагував на дії Росії — конфліктів сьогодні було б менше

Поділитися
Зеленський: Якби у 2014 світ належним чином зреагував на дії Росії — конфліктів сьогодні було б менше © Скріншот Youtube
Росія уникнула відповідальності і зберегла бізнесові та політичні зв’язки зі світом.

Якби у 2014 Росія отримала жорстку відповідь світової спільноти на дії в Криму та на Донбасі, зараз світ не стикався б з підвищеною конфліктністю. Про це у своєму вечірньому зверненні заявив Володимир Зеленський.

«Цими днями в нашому інформаційному просторі та в соцмережах дуже багато повідомлень про конфліктні ситуації та загрози в інших географіях. Спочатку — Балкани, потім — Тайвань, тепер може бути Кавказ... Усі ці ситуації здаються різними, хоча їх об’єднує один чинник, а саме: глобальна архітектура безпеки не спрацювала. Якби спрацювала, не було б усієї цієї конфліктності», — пояснив Зеленський, нагадавши, що у 2014 світ не зреагував на ситуацію з Кримом, з Донбасом, з малайзійським Боїнгом, що аговкнулось йому сьогодні.

Росія уникнула відповідальності і зберегла бізнесові та політичні зв’язки зі світом, а це, зрештою, заохотило інших гравців на світовій арені до подібних дій, дало віру, що їм це вдасться

«І це насправді те, на що Україна звертає увагу не лише 161 день від початку повномасштабної війни, а вже роками. Відтоді, як Росія повністю проігнорувала міжнародне право, інтереси людяності як такої», — підкреслив президент.

За словами Зеленського, українці зараз роблять дуже важливу справу для світової спільноти: наш народ об’єднав весь світ не просто навколо своєї боротьби за свободу, а навколо розуміння наскільки крихкою є свобода кожного в Європі та в інших частинах світу.

«Цю крихкість можна захистити лише спільними діями. Має існувати ефективна архітектура глобальної безпеки, яка гарантує, що жодна держава ніколи більше не зможе вдаватись до терору проти іншої держави», — наголосив Зеленський, додавши, що українська держава спільно з нашими партнерами проводить системну роботу для її створення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі