Зеленський доручив Кабміну готуватися до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

Поділитися
Зеленський доручив Кабміну готуватися до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи Зеленський підписав указ про підготовку заходів до 35-річниці катастрофи на ЧАЕС
Кабмін повинен розробити і затвердити план заходів.

Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів підготуватися до 35-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Указ №556/2020 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи" глава держави підписав у середу, 9 грудня.

Згідно з документом, уряд має виконати кілька груп завдань:

  • поліпшення протипожежного і санітарного стану лісів у зоні відчуження і зоні обов'язкового відселення, зокрема на лісових територіях Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Удосконалення системи оперативного реагування, зокрема моніторингу та раннього виявлення пожеж;
  • аналіз і актуалізація законодавства щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту постраждалих громадян, забезпечення контролю за ефективним використанням бюджетних коштів, що виділяються на відповідні цілі;
  • актуалізація державної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами та програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему;
  • розробка та затвердження плану заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи, вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

План заходів повинен передбачати проведення 26 квітня 2021 в Києві та Київській області заходів, приурочених до роковин катастрофи. У навчальних закладах і установах культури мають бути заплановані і проведені інформаційні, просвітницькі, культурні та інші заходи. Ці заходи мають широко висвітлюватися в медіа.

Крім того, Кабміну доручено опрацювати питання проведення в Україні міжнародної конференції, присвяченої 35-м роковинам Чорнобильської трагедії.

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильській атомній станції стався вибух, який став причиною однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світовій історії.

Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.

З 1986 по 1992 роки тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. осіб, ще понад мільйон людей було задіяно в роботах в 30-кілометровій зоні.

Детальніше про перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження читайте в інтерв'ю Алли Єрьоменко із засновником Чорнобильського інституту досліджень та розвитку Віталієм Дем'янюком у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі