Зберігаємо тепло: чотири способи не замерзнути, якщо відключили опалення

Поділитися
Зберігаємо тепло: чотири способи не замерзнути, якщо відключили опалення © freepik.com
Ворог намагається залишити українців без тепла та світла.  

Через постійні ракетні удари Росії по критичній інфраструктурі, цієї зими зберігається високий ризик перебоїв з опаленням. Якщо батареї зненацька охолонули, є прості способи зберегти тепло до завершення ремонтних робіт, пише OBOZREVATEL.

Закрийте щілини у вікнах та дверях

Вікна навіть без щілин є головним джерелом тепловтрат у квартирі — до 15%. А якщо щілини є, то йтиме до 30% тепла. Тому утеплити вікна – обов'язкова умова.

Для цього щілини закладають ватою, поролоном, паперовими смужками або тканиною. Також між рамами можна покласти адсорбент для поглинання вологи. Наприклад, активоване вугілля, силікагель, сіль чи соду. Поверх імпровізованого утеплювача клеять ізоленту або малярський скотч. Відкривати утеплене у такий спосіб вікно не можна.

Також потрібно перевірити вхідні двері. Важливо, щоб він закривався максимально щільно. А по периметру коробки дверей можна прокласти теплоізоляцію.

Якщо квартира виходить вікнами на сонячний бік, то вдень слід відкривати штори. А от якщо можливості використовувати сонячне світло немає, то вікна, навпаки, потрібно тримати щільно заштореними. Можна навіть повісити на них ковдри – чим щільнішим буде захисний шар, тим краще.

Утеплюйте поверхні

На підлогу потрібно покласти килим. Якщо є змога, килими слід розвісити і на стінах, особливо на зовнішніх. Також можна накрити теплими пледами або ковдрами дивани та крісла. Текстиль зберігатиме в собі тепло і поступово віддаватиме його в навколишнє середовище. Важливим є і тип тканини – підійде трикотаж, махрові тканини та інший щільний текстиль.

Постільну білизну рекомендується використовувати з махрових тканин, вона довше зберігає тепло. Кімната без текстилю остигає за 1-2 години, приміщення з ним тримає тепло протягом 3-5 годин.

Грійте лише обмежений простір

Для цього потрібно вибрати одну кімнату, в якій мешкатимуть усі. Зігріти невелике приміщення простіше, ніж велике. Плюс кімната «опалюватиметься» теплом одразу кількох тіл. Крім того, в кімнаті можна розкласти намет і облаштувати в ньому спальні місця. У наметі температура буде на кілька градусів вищою.

Зігрійтеся самим

Людське тіло постійно віддає тепло приміщенню. Тому чим тепліше буде мешканцям квартири, тим краще.

Зігріватися допоможе термобілизна і кілька шарів одягу - так, щоб вони якомога щільніше прилягали один до одного, а перший - до тіла. Також можна використовувати грілку, щоб зігріти постіль. Якщо немає грілки, зігріти ліжко допоможуть пластикові пляшки з гарячою водою.

Також можна грітися зсередини – ситно поїсти, випити теплого чаю чи кави. Якщо вода гріється за межами квартири на відкритому вогні, окріп потрібно набирати в термоси.

Що робити, якщо в місті надовго зникне електрика, припиниться подача води і не буде газу і як бути з туалетом, якщо перестане працювати система каналізації багатоквартирного будинку, читайте у статті Олександра Сергієнка «Блекаут – як вижити у великому місті?» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі