Станом на 15:30 правоохоронці, які затримали колишнього суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса, на зв'язок з детективами Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) не виходили.
"Станом на 15:30 правоохоронці, які, за нашою інформацією, затримали підозрюваного екссуддю Дніпровського районного суду міста Києва, на зв'язок із детективами НАБУ не виходили. Закликаємо правоохоронців дотримуватися закону і передати підозрюваного, якого розшукують детективи, уповноваженим представникам Національного бюро", - йдеться в повідомленні НАБУ у Facebook у п'ятницю.
Адвокат Чауса Ростислав Кравець повідомив, що колишнього суддю-утікача затримали співробітники Служби безпеки України.
"Інформація про те, що СБУ його затримала, підтверджується... далі, швидше за все, СБУ його привезе до Києва... Можу припускати, що його привезуть в Антикорупційний суд для обрання запобіжного заходу", - сказав Кравець в етері телеканалу "Прямий".
Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що Чаус прийшов до сільського старости в селі Мазурівка Вінницької області. Там його затримала поліція для доставки в суд, арешту, і подальшої передачі слідчому органу - НАБУ. Але після затримання в село прибула група співробітників СБУ, які, за словами Бутусова, буквально відбили Чауса у наряду Могилів-Подільського районного відділення поліції, і вивезли Чауса в невідомому напрямку.
"Дії СБУ - це пряме порушення статті 382 - невиконання судового рішення і статті 365 перевищення службових повноважень", - написав Бутусов у Facebook.
Миколу Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева, молдавські ЗМІ повідомили, що екссуддю вивезли до України на автомобілі з дипломатичними номерами.
У причетності до втечі Чауса з України і його поверненні на батьківщину підозрюють українські спецслужби, розслідуванню обставин переміщення екссудді через кордон присвячено низку журналістських розслідувань. В українському МЗС заперечують причетність України до викрадення Чауса, наполягаючи на тому, що операція може бути вигідна РФ, мета якої – посварити Україну із сусідами.
Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак вважає, що міжнародне «переміщення» Чауса здійснювалося не в державних інтересах.
Метою вивезення Чауса до Молдови було врятувати його самого від кримінального переслідування і убезпечити його високих покровителів (суддя вважався креатурою народного депутата Олександра Грановського з найближчого оточення президента Петра Порошенка). У поверненні Чауса до України може бути зацікавлене нинішнє політичне керівництво. Адже це дає можливість для прямого виходу на підозру Порошенку.
Докладніше про викрадення Чауса і наслідки такої спецоперації для держави читайте в статті Віктора Трепака «Про одного Чауса і двох президентів» для читачів ZN.UA.