Запровадження воєнного стану не підтримують майже 60% респондентів – опитування

Поділитися
Запровадження воєнного стану не підтримують майже 60% респондентів – опитування Третина опитаних погоджуються з рішенням запровадити воєнний стан
Більшість опитаних (69%) вважають запровадження воєнного стану запізнілим рішенням.

Рішення про запровадження воєнного стану на 30 днів в окремих областях України не підтримують майже 60% опитаних українців. Згідно з результатами дослідження соціологічної групи "Рейтинг", лише третина опитаних погоджуються з таким рішенням президента Петра Порошенка.

Так, більшість опитаних (62%) вважають Російську Федерацію країною-агресором, протилежної думки 26% респондентів, ще кожен десятий опитаний не визначився. Вказується, що 58% опитаних вважають, що Росія вчинила акт військової агресії проти України під час інциденту в Азовському морі 25 листопада. Протилежної думки 22% респондентів, ще кожен п'ятий не визначився. Водночас, рішення про запровадження воєнного стану на 30 днів в окремих областях не підтримують майже 60% опитаних.

За даними опитування "Рейтингу", це рішення підтримує половина з тих, хто вважає РФ агресором. Найбільше підтримують мешканці Західної (44%) та Центральної (39%) України, найменше – на Півдні (24%) та на Сході (14%). Серед тих, хто підтримує запровадження воєнного стану - респонденти, які спілкуються вдома українською (45%), російською (17%); чоловіки (38%), жінки (28%).

Також було встановлено, що запровадження воєнного стану на 60 днів і по всій території України підтримують ще менше опитаних - 14%, не підтримують – 76%. Більшість опитаних українців (69%) вважають запровадження воєнного стану запізнілим рішенням, вони переконані, що його потрібно було запроваджувати ще у 2014 році.

Майже дві третини респондентів допускають, що Порошенко хотів запровадити воєнний стан на 60 днів з метою перенесення президентських виборів.

При цьому, більшість тих, кого опитали, вважають, що запровадження воєнного стану приверне увагу світу до україно-російського конфлікту (60%) й сприятиме запровадженню додаткових санкцій проти Росії (55%). 31% опитаних вважають, що воєнний стан допоможе покращити обороноздатність України.

У підсумку 22% опитаних оцінюють ймовірність наземного повномасштабного вторгнення Росії в Україну як високу, 29% - як середню, 17% - як низьку. На думку кожного п'ятого, жодної загрози з боку РФ немає, кожен десятий ще не визначився. Респонденти у західних та центральних областях бачать вищий рівень загрози вторгнення, ніж респонденти на півдні та сході.

Опитування було проведено з 4 по 10 грудня серед населення України від 18 років і старших. Загалом опитали 2000 респондентів.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення, усіх 24 моряків заарештували за нібито "незаконне перетинання держкордону РФ".

26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності 28 листопада.

Про підґрунтя запровадження ВС читайте у статті Сергія Рахманіна "Колаптоїдний воєнний стан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі