Замість утеплення будинків в Україні доцільно провести їх капітальні ремонти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Замість утеплення будинків в Україні доцільно провести їх капітальні ремонти Капітальний ремонт обійдеться значно дешевше утеплення будинків і дозволить зберегти дах над головою © Андрій Товстиженко, DT.UA
Сьогодні гострою житловою проблемою є не так термомодернізація, як просте збереження "даху над головою".

Капітальні ремонти повинні розглядатися як передумова, необхідна технічна складова термомодернізації, оскільки утеплювати потенційно аварійні будинки немає сенсу, пишуть у своїй статті для DT.UA Василь Куйбіда, доктор наук з державного управління і Всеволод Миколаїв, доктор економічних наук.

Як зазначається в матеріалі, в Україні, на відміну від сусідніх держав, через непроведення державою вчасно ремонтних заходів скоротився термін експлуатації наявних будівель, знизилася їхня енергоефективність, надмірно здорожчали накопичені потреби в ремонтних роботах та виникла загроза втратити житло для більшості громадян, яким такі будинки нещодавно передано у спільну власність.

За розрахунками авторів матеріалу, на сьогоднішній день на сьогодні капітального ремонту потребують до 80% багатоквартирних будинків загальною площею до 400 млн кв. м. При вартості робіт 500 грн з розрахунку за 1 кв. м відповідна десятирічна програма в національному масштабі потребувала б близько 200 млрд грн або 20 млрд грн на рік. При цьому вартість ремонту, у перерахунку на одну особу, становила б 12,5 тис. грн або до 30 тис. грн на сім'ю. При половинному бюджетному співфінансуванні - удвічі менше. Це подовжило б термін експлуатації будинків ще на 30-40 років і поліпшило б якість житла.

Якщо врахувати, що у 2016 p. площа експлуатованого житла становила 977,9 млн кв. м, і припустити, що на міські багатоповерхівки, побудовані до 1980 p., припадає майже половина загальної площі житлового фонду, то отримаємо, що термомодернізація 1 кв. м коштуватиме близько 2000 грн. За умови співфінансування з бюджету у пропорції, наприклад, 50:50, від середньостатистичної особи і займаної нею площі близько 25 кв. м вимагатиметься 50 тис. грн або 120 тис. грн від сім'ї.

"Загалом бачимо, що вартість простого капітального ремонту становитиме восьму частину тієї суми, яка потрібна для повної термомодернізації житлового фонду України. Відповідно, виникають запитання: враховуючи обмеженість коштів, що краще - термомодернізувати 8% будинків чи провести капітальний ремонт усіх будинків? Чи розподілити кошти на ці цілі у певній пропорції?Очевидно, відповідь має враховувати не тільки економічну складову, а й соціальну", - йдеться в статті.

Докладніше читайте в матеріалі Василя Куйбіди та Всеволода Миколаєва "Утеплювати потенційно аварійні будинки немає сенсу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі