Залежність від Росії в атомній енергетиці практично зведена до нуля — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Залежність від Росії в атомній енергетиці практично зведена до нуля — експерт
За останні два-три роки Україна заместила значну частину російського ядерного палива ТВЕЛ паливом американського виробництва.

На сьогоднішній день залежність від Росії в атомній енергетиці практично зведена до нуля.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив Ігор Шевченко, директор Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ). За його словами, за останні два-три роки Україна замістила значну частину російського ядерного палива ТВЕЛ паливом американського виробництва Westinghouse.

"І це велика заслуга НАЕК "Енергоатом" та Державної інспекції ядерного регулювання. У будь-який момент ми готові взагалі відмовитися від російського постачальника. Це ні в якому разі не загроза, а констатація факту на випадок несподіваних кроків з боку РФ, які, як показують регулярні газові кризи, Москва може провокувати", - зазначив співрозмовник.

Директор ДНТЦ ЯРБ підкреслив, що, по-друге, поступово знижується ризик політичного впливу Росії через зберігання відпрацьованого ядерного палива. Будується Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), де після введення його в експлуатацію буде зберігатися ВЯП з трьох АЕС - Хмельницької, Рівненської та Южно-Української. На Запорізькій АЕС з 2001 р. діє власне сховище.

"Будівництво ЦСВЯП заощадить до 200 млн дол. щорічно і повністю усуне можливий маніпулятивний важіль впливу на нашу країну, - сказав Шевченко. - По-третє, активно проходить переорієнтація на національного і західного постачальників запчастин для об'єктів АЕС, інжинірингової підтримки. Тому критичної залежності від Росії не залишається в принципі".

Детальніше про проблеми ядерної енергетики читайте в матеріалі Юрія Патиківського "Російський ядерний зашморг: звільнитися раз і назавжди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі