Закриті справи про незаконне збагачення поновити неможливо – НАБУ

Поділитися
Закриті справи про незаконне збагачення поновити неможливо – НАБУ © ubr.ua
Позов можуть подати лише щодо статків, набутих вже після набрання чинності нової редакції про незаконне збагачення.

Неможливо поновити кримінальні провадження щодо незаконного збагачення, які були кваліфіковані за визнаною неконституційною статтею 368-2, включаючи й механізм цивільної конфіскації. Про це йдеться у повідомленні Національного антикорупційного бюро у Facebook.

Також у НАБУ зазначають, що під дію нового закону про незаконне збагачення підпадають, як і раніше, топ-посадовці, судді, керівники держпідприємств тощо. Також перелік доповнили керівником Офісу президента, його першим заступником та посадовцями патронатної служби, крім тих, хто виконує свої обов'язки на громадських засадах, а також помічниками суддів.

Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення наступає, якщо посадовець незаконно набув у власність активів на 6500+ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз 6,243 млн грн). Йдеться як про безпосереднє володіння активами, так і через третіх осіб. Якщо фактичні доходи перевищують законні лише на 500+ прожиткових мінімумів (близько 1 млн грн), такі активи можуть визнати необґрунтованими та стягнути у дохід держави.

Вказується, що антикорупційні органи досліджуватимуть активи, набуті у власність лише після набрання чинності відповідної статті – з 28 листопада 2019 року. Термін позовної давнини щодо необґрунтованих активів становить чотири роки від дня набуття таких активів. Позов можуть подати лише щодо статків, набутих з 28 листопада.

Нагадаємо, Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення 26 лютого, під кінець каденції п'ятого президента Петра Порошенка. Суд визнав статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".

Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення була однією з вимог Плану дій з візової лібералізації ЄС і меморандуму співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

3 червня (і 29 серпня - повторно) президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та конфіскацію незаконно придбаних активів. 31 жовтня Рада проголосувала його у другому читанні та в цілому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі