Законопроєкт про мобілізацію: чи діятиме раніше надана відстрочка

Поділитися
Законопроєкт про мобілізацію: чи діятиме раніше надана відстрочка © Getty Images
Роз'яснення дала адвокатка.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Верховна Рада у першому читанні ухвалила новий законопроєкт про мобілізацію. Адвокатка Марія Левченко на YouТube-каналі розповіла, чи продовжить діяти відстрочка від призову, яка вже була надана.

Левченко наголосила, що відповідно до чинного законодавства, жодним нормативно-правовим документом не передбачено взагалі термін, на який надається відстрочка від мобілізації в період дії воєнного стану.

«А ці шість місяців, про які всі говорять, що ТЦК дає відстрочку саме на шість місяців, це пов'язано виключно з тим, що сам висновок ВЛК стандартно діє шість місяців, а далі можна його переглядати. А оскільки жодним нормативно-правовим документом не передбачений обов'язок ТЦК ставити певні терміни на відстрочку від мобілізації, то період, який буде зазначений в довідці про відстрочку від мобілізації, наприклад до червня 2024 року, згідно того, що у вас відсутня буде підстава, коли запрацює законопроєкт 10449, вас можуть одразу хоч на наступний день мобілізувати», – сказала вона.

Адвокатка пояснила, що виключенням є подовження навчання, наприклад щоб завершити навчання для аспірантів, до кінця навчального року.

«У всіх інших такої опції немає в прикінцевих положеннях, принаймні станом на зараз. І стверджувати, що 100% буде гарантія, що вас не мобілізують, якщо, наприклад брали собі відстрочку на основі того, що ви онук і доглядаєте бабусю або дідуся, немає. Тому що цей термін нічим не передбачений. Процедура переривання наданої відстрочки також нічим не передбачена. А що не прописано – можна робити як хочеш, самі розумієте», – резюмувала вона.

Раніше юрист компанії Main Business Partner Владислав Гук розповів, чи змінилися правила військового обліку для жінок в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі